REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Brąz na zakończenie. Niesamowite mistrzostwa Europy rzeszowian !

Fot. Fb PZP

Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek zostali brązowymi medalistami mistrzostw Europy w Belgradzie w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. To trzecie podium Biało-Czerwonych w skokach do wody.

SKOKI DO WODY. MISTRZOSTWA EUROPY

Duet Stali Rzeszów przegrał z Francuzami Julesem Bouyerem oraz Alexidem Jandardem – 404,52, a także Hiszpanami Juanem Pablo Cortesem Zapatą i Nicolasem Garcią Boissierem – 379,08. Zawodnicy Stali Rzeszów uzyskali notę 375.24 pkt, w ostatniej kolejce wyprzedzili Włochów i sięgnęli po brąz. – Cieszy mnie ten brąz osobiście, bo na trampolinie 1 metrowej zabrakło do medalu dosłownie 0,2 pkt, a teraz się udało. Niesamowicie emocjonująca rywalizacja do ostatniej kolejki. Walczyliśmy o tą czołówkę i w niej się znajdowaliśmy. Ostatni skok zadecydował. Jestem maga szczęśliwy i zadowolony z pracy trenerów i całego teamu – mówił na antenie Radia Rzeszów, Kacper Lesiak, który wraz z Andrzejem Rzeszutkiem są pierwszą parą rezerwową do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

– Niesamowicie trudny i emocjonujący konkurs. Cały czas były przetasowania i do samego końca nie wiadomo było na którym miejscu skończymy. Nasze skoki były stabilne, a rywale popełniali trochę błędów. Wystarczyło to na brązowy medal. Cieszymy się ogromnie mamy wspaniały team. Pracujemy z wspaniałymi zawodnikami i zawodniczkami i dlatego mamy te sukcesy – mówił na antenie Radia Rzeszów, Andrzej Kozdrański, trener reprezentacji Polski i Stali Rzeszów.

Skoki synchroniczne z trampoliny 3-metrowej były ostatnią konkurencją tej części pływackich ME, które kończą się w niedzielę. Nie udało się awansować do finału skoków z wieży Robertowi Łukaszewiczowi. Reprezentant Stali Rzeszów, który wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, w eliminacjach zajął 13 miejsce, a do finału awansowała czołowa dwunastka.

Mistrzostwa Europy w rozgrywane w Belgradzie przejdą do historii polskich skoków do wody. Jak do tej pory nasz kraj wywalczył tylko jeden medal i to przed 58 laty – brązowy (z trampoliny), wywalczył w 1966 roku w Utrechcie Jerzy Kowalewski. Teraz reprezentacja Polski złożona z przedstawicieli Stali Rzeszów zdobyła trzy. Andrzej Rzeszutek wcześniej triumfował w indywidualnych skokach z trampoliny 1-metrowej. Z kolei wśród kobiet w tej konkurencji druga była Aleksandra Błażowska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Kozdrański, trener kadry: mamy najlepszy obiekt i zawodników w Polsce

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin