Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Polki mistrzyniami świata w 24-godzinnym biegu. Wśród nich zawodniczka CWKS Resovii

Polskie zawodniczki triumfowały w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata w 24-godzinnym biegu. Wśród złotych medalistek jest Anna Kapica (nz. druga z lewej), ultramaratonka CWKS Resovii. (Fot. Archiwum prywatne)

Z trzema medalami wrócili polscy ultramaratończycy z mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym, które odbyły się w stolicy Tajwanu, Taipei. Po złoto sięgnęła polska drużyna kobiet w składzie m.in. z zawodniczką CWKS Resovii, Anną Kapicą.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W 24-GODZINNYM BIEGU

Brązowy krążek w rywalizacji indywidualnej wywalczyła Patrycja Bereznowska, zaś do tego dorobku panowie dorzucili srebro w drużynie.

– Polki triumf w rywalizacji drużyn zapewniły sobie bardzo dobrą postawą podczas końcowych 6 godzin biegu. Po 18 godzinach nasze zawodniczki znajdowały się na 4. miejscu, ale już na 240 minut przed finałem rywalizacji przodowały zestawieniu, ostatecznie wyprzedzając Japonię i Czechy – informuje PZLA.

Anna Kapica: Zostawiłam serce na trasie

Anna Kapica ze złotym medalem mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym (Fot. Archiwum prywatne)

Najdłuższy dystans z Biało-Czerwonych pokonała liderka kadry, Patrycja Bereznowska. (249 km), który pozwolił jej również cieszyć się z brązowego medalu indywidualnie. Na 7. miejscu finiszowała Aleksandra Niwińska (dystans 243,304 km), 14. była Milena Grabska-Grzegorczyk (233,706 km), 20. Anna Kapica (226,759 km), 21. Monika Biegasiewicz (225,134 km), zaś 30. Aneta Rajda (219,229 km).

– Mój wynik to około 227 km i jest to mój nowy najlepszy wynik. Warunki pogodowe były ciężkie, jak na Tajwan było bardzo zimno bo około 16 stopni. Wilgotność, deszcze i uciążliwy silny wiatr – relacjonuje warunki, w jakich przyszło jej rywalizować Anna Kapica.

– Zostawiłam serce na trasie i pokazałam, jak potrafię pobiec. To mój debiut w kadrze i zrobiłam wszystko, aby nie zawieść polskiej drużyny – dodaje zawodniczka CWKS Resovii, która na co dzień współpracuje z trenerem Czesławem Macherzyńskim.

– Na co dzień jestem też żoną, matką, pracuję, a od niedawna również jestem żołnierzem Obrony Terytorialnej – mówi o swoich pozasportowych zajęciach pochodząca z Mielca lekkoatletka.

Jak informuje PZLA, w rywalizacji mężczyzn Andrzej Piotrowski zajął 7. miejsce, Andrzej Mazur był 11., Mariusz Napiórkowski 12., a Tomasz Pawłowski 18. To w sumie pozwoliło Biało-Czerwonym zająć 2. miejsce, ustępując pola jedynie Litwinom.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin