REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 5 czerwca 2026

Agata Grabowiecka nową trenerką koszykarek z Łańcuta

Fot. Fb GMM Inox Merger Logstics Pantery Łańcut

Nową trenerką drużyny Panter została Agata Grabowiecka, która podpisała z klubem dwuletni kontrakt. Od lat specjalizuje się w pracy z młodzieżą oraz rozwoju zawodniczek, a doświadczenie zdobywała w czołowych ośrodkach szkolenia w Polsce.

KOSZYKÓWKA. I LIGA KOBIET

Swoją karierę rozpoczęła w Zielonej Górze, pracując z grupami młodzieżowymi SKM Zastal. Następnie przez kilka lat związana była z MKS Polkowice, gdzie prowadziła zespoły młodzieżowe i drużynę 2 Ligi Kobiet, a także pełniła funkcję koordynatora odpowiedzialnego za organizację procesu treningowego, zarządzanie kadrą oraz kwestie logistyczne klubu.

Od 2024 roku pracowała w sztabie AZS UMCS Lublin, prowadząc drużynę rezerw oraz zespoły młodzieżowe U19. W sezonach 2024/2025 i 2025/2026 jej drużyna dwukrotnie zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Polski U19K.

Trenerka posiada również doświadczenie w pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski – była asystentką kadry U16K podczas Mistrzostw Europy, a obecnie współpracuje przy reprezentacji Polski U15K. Regularnie uczestniczy także w międzynarodowych szkoleniach FIBA, w tym prestiżowym programie mentorskim z udziałem Natália Hejková oraz programie FIBA Europe Coaching Certificate (FECC). – W pracy trenerskiej stawiam na nowoczesną, szybką koszykówkę, dobrą organizację gry w obronie oraz rozwijanie decyzyjności zawodniczek. Cieszę się, że dołączam do ekipy Panter Łańcut. Wierzę, że wspólnie stworzymy ambitny zespół oparty na ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pasji do koszykówki. Do zobaczenia na hali! – mówiła nowa trenerka Panter na klubowych social mediach.


PRZECZYTAJ TEŻ: Łukasz Lewkowicz odchodzi z Łańcuta

Udostępnij

FacebookTwitter