niedz. 20 października 2024

Czwarta wygrana z rzędu koszykarzy Muszynianki Sokoła

Świetna czwarta kwarta w wykonaniu koszykarz z Łańcuta przesądziła o ich wygranej z HydroTruckiem. Zespół trenera Dariusza Kaszowskiego musiał radzić sobie w Radomiu, bez Birama Faye, który ze względu na uraz kostki nie pojawił się na parkiecie.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Zespół z Łańcuta w I kwarcie prowadził 16:9 i nic nie wskazywało, że z upływem czasu będzie w takich dużych tarapatach. Fatalna druga kwarta, w której goście zdobyli zaledwie siedem „oczek” spowodowała, że to rywale złapali wiatr w żagle. Od stanu 15:18 zespół trenera Roberta Witki zdobył z rzędu 19 pkt i wygrywał 34:18. Na przerwę radomianie zeszli z zaliczką 16 pkt (41:35), a na początku III kwarty dystans ten wynosił już 18 „oczek” (43:35). Ekipa trenera Kaszowskiego ruszyła w pogoń. Po serii 14:0 zbliżyła się do przeciwnika na dystans dwóch posiadań (43:39). Za chwilę to jednak znów radomianie odskoczyli. Po III kwartach mieli 14 pkt zaliczki (63:49). W ostatnich dziesięciu minutach gracze Muszynianki Sokoła wykazali się ogromną determinacją. Na przemian punktowali Marcin Kowalczyk i Mateusz Kaszowski i w 35 min. po trzech osobistych tego drugiego Muszynianka Sokół prowadził 69:67. Gospodarze odpowiedzieli pięcioma punktami z rzędu, ale kolejne minuty należały już do przyjezdnych, którzy imponowali skutecznością za trzy (40,6 proc) i nie mylili się na linii rzutów wolnych.

Hydro Truck Radom – Muszynianka Sokół Łańcut 76:81
(20:18, 21:7, 22:24, 13:32)

• HydroTruck: Miroshnychenko 7 (1×3, 4 zb.), Zalewski 12 (1×3, 4 zb.), Styczeń 10, Ciechociński 18 (1×3, 7 zb.), Wall 10 (2×3) oraz Wydra 8 (2×3, 5 zb.), Komenda 4 (8 zb., 4 s.), Dawdo 7 (7 zb.).
  • Trener Robert Witka.
  • Muszynianka Sokół: Kaszowski 22 (5×3, 8 a., 8 zb.), Kowalczyk 23 (5×3), Bręk 7 (4 zb., 8 a., 5 s.), Kłaczek 12 (1×3, 11 zb.), Kędel 8 (6 zb.), oraz Kulis 0, Czerwonka 6 (2×3), Stupnicki 3, Puchalski 0.