REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Czy resoviacy zatrzymają najlepszego strzelca I ligi?

Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

W niedzielę (godz. 18) koszykarze OPTeam Energia Polska Resovia zmierzą się w Lesznie z beniaminkiem, zespołem Novimex Polonia 1912. W I rundzie rzeszowianie wygrali 83:68.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Z zespole z Wielkopolski podobnie jak w ekipie z Rzeszowa doszło w trakcie sezonu do zmian. Trenera Jędrzeja Jankowiaka na początku listopada ub. roku zastąpił Maciej Dudzik, a zespół wzmocnił Amerykanin Wendell Mitchell. Koszykarz bardzo dobrze wkomponował się w rozgrywki I ligi, gdzie ze średnią 23,4 pkt jest najskuteczniejszym graczem.

W ekipie z Wielkopolski występuje dobrze znany w Łańcucie rozgrywający Kamil Zywert (śr. 4,8 asysty na mecz), czy też były gracz Miasta Szkła Krosno, Maciej Żmudzki. Nie brakuje też innych doświadczonych koszykarzy:Szymon Ryżek, Patryk Wilk, Hubert Pabian. – Kolejny ciężki mecz przed nami, ale takie czekają nas cały czas. Walczymy o to, żeby być w play-off i zrobimy wszystko, żeby się tam znaleźć. W Lesznie jest Wendell Mitchell lider strzelców I ligi, więc trzeba na pewno dobrze go kryć – mówił Marek Zapałowski, trener OPTeam Energia Polska Resovia.

Novimex Polonia 1912 Leszno – OPTeam Energia Polska Resovia, niedziela, godz. 18.


PRZECZYTAJ TEŻ: Czwarte z rzędu zwycięstwo koszykarzy z Łańcuta (wideo)

Udostępnij

FacebookTwitter