
Koszykarze Miasta Szkła w sobotę w pierwszym meczu w Nowym Roku zmierzą się z Kingiem Szczecin. Zespół trenera Marosa Kovacika przystąpi w osłabionym składzie.
KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA
– Doskonale byłby zacząć Nowy Rok od wygranej ale zdajemy sobie sprawę jakie mamy ograniczenia w tym meczu – mówił Janusz Walciszewski, prezes Miasta Szkła.
– Zagramy z nowym zawodnikiem, który u nas w rotacji meczowej jeszcze nie występował. Na rozegraniu natomiast będziemy z Hubertem Łałakiem i Tre Jacksonem. Patrząc na siłę Kinga i rotacje tego zespołu będzie to bardzo trudny mecz dla nas, ale każdy z nas wierzy w chłopaków. To jest tylko sport. Ostatni mecz w Dąbrowie Górniczej pokazał, że King zaczął doskonale, a jednak wytrwałość i chęci rywali doprowadziły do tego, że to właśnie gospodarze wygrali po dogrywce. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to trudne wyzwanie ale akie zwycięstwo byłby najlepszym noworocznym prezentem. Życzę tego drużynie, trenerom i kibicom i zapraszam wszystkich w sobotę na mecz – dodał Walciszewski.
W krośnieńskim zespole zabraknie jak już informowaliśmy Amerykanów: rozgrywającego Maurice Watsona (rozwiązał kontrakt na swoją prośbę), centra Terrella Brown-Soaresa (klub rozwiązał umowę) oraz Przemysława Wronę (ze względu na problemy z kolanami nie zagra do końca sezonu). Nową twarzą jest natomiast 25-letni Jairus Hamilton, który pozytywnie przeszedł testy medyczne i okres próbny. Ten mierzący 203 centymetry Amerykanin ma za sobą dwa sezony w Europie. Przed dwoma laty grał w Słowenii w zespole Krka Novo Mesto. W sumie w lidze słoweńskiej i adriatyckiej rozegrał 37 meczów zdobywając śr. 8,7 pkt i notując śr. 4,6 zb. W minionym sezonie występował w bułgarskim zespole BC Balkan Botevgrad. Zagrał w ośmiu meczach – śr. 12,6 pkt i śr. 6,1 zbiórki.
Faworytem sobotniego meczu jest zespół ze Szczecina, który z bilansem 8-4 zajmuje siódme miejsce. Liderem ekipy prowadzonej przez 43-letniego szczecinianina Macieja Majcherka jest reprezentant Polski, Tomasz Gielo (śr. 12,8 pkt). Oprócz skrzydłowego reprezentacji, który powrócił do krajowych rozgrywek z ligi hiszpańskiej, ważnymi punktem zespołu Kinga jest inny reprezentant Polski, Przemysław Żołnierewicz. W zespole jest jeż Max Egner, który w sezonach 2022-2024 grał w Przemyślu. Celem Kinga na ten sezon jest awans do fazy play off. Każdy następny krok będzie sukcesem. Zespól ogranicza cele, bo dysponuje mniejszym budżetem.
MIASTO SZKŁA Krosno – KING Szczecin, sobota, godz. 12.30 (transmisja Polsat Sport 2).

