
Koszykarze Solvera Sokoła Łańcut w sobotę (godz. 18) zmierzą się w Inowrocławiu z zespołem KSK Qemetica Noteć. W I rundzie ekipa trenera Dariusza Kaszowskiego wygrała 91:85.
KOSZYKÓWKA. I LIGA
Zespół z Łańcuta po ostatnich dwóch zwycięstwa z rzędu zamierza podtrzymać w Inowrocławiu dobrą passę. Noteć przed własną widownią nie spisuje się najlepiej, na trzynaście meczów wygrała pięć razy. W zespole z Inowrocławia w trakcie sezonu zaszło sporo zmian. Trenera Przemysława Łuszczewskiego zastąpił Krzysztof Szubarga. Kluczowe role w zespole odgrywali Amerykanie Dylan Frye i Cameron Hamilton. Z czasem postanowiono na wymianę obockrajowców. Zatrudniono serbskiego rozgrywającego Lukę Mitrovica i Amerykanina Travisa Leslie (śr. 10,5 pkt). Ten drugi w Noteci rozegrał dwa mecz i 2 lutego rozwiązano kontrakt, a powrócił Dylan Frye. W zespole z Inowrocławia nie brakuje graczy znanych z gry w podkarpackich klubach: Damian Ciesielski (Miasto Szkła Krosno), Radosław Trubacz (Miasto Szkła), Szymon Sobiech (Miasto Szkła), Darrell Harris (Miasto Szkła), Sebastian Rompa (Miasto Szkła, Niedźwiadki Chemart Przemyśl), Alan Czujkowski (Sokół Łańcut, Miasto Szkła Krosno).
KSK Qemetica Noteć Inowrocław – Solvera Sokół Łańcut, sobota, godz. 18.
PRZECZYTAJ TEŻ: Pierwszy krok siatkarzy Asseco Resovia w stronę ćwierćfinału Ligi Mistrzów
