Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 12 maja 2024

Miasto Szkła przedłuża rywalizację, dziś kolejne starcie

Grafika FB Miasto Szkła Krosno

Miasto Szkła wygrało w Tychach z GKS-em w trzecim meczu I rundy play-off (do 3 zwycięstw) i przegrywa już tylko 1-2. Dziś o godz. 18 kolejny mecz. Jeśli zespół z Podkarpacia wygra to wówczas piąte decydujące spotkanie rozegrane zostanie w Krośnie 1 maja.

KOSZYKÓWKA. PEKAO SA I LIGA

Tysznie rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i… stanęli. Gracze z Krosna zdobyli z rzędu dziesięć „oczek” i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Przed przerwą goście osiągnęli mieli już 13 punktów zaliczki 36:23, ale emocje się nie skończyły. Tyszanie mozolnie odrabiali dystans. Po siedmiu punktach z rzędu w na nieco ponad 4 minuty przed końcem meczu na tablicy wyników pojawił się remis 66:66. Krośnianie szybko jednak opanowali sytuację. Poprawili skuteczność i defensywę i odpowiedzieli serią 10:0. Na 58 sek przed końcową syreną wygrywali 76:66 i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. Dużym atutem graczy Miasta Szkła były rzuty za trzy. Trafili ich 10 na 24 (41 proc. skuteczności), natomiast rywale tylko 4 na 20 (20 proc.).

GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 71:79 (15:22, 15:16, 23:23, 18:18)

GKS: Bożenko 6, Kamiński 10 (1×3, 6 a.), Szmitt 8 (1×3), Zmarlak 8 (11 zb.), Walski 0, oraz Nowakowski 16 (8 zb.), Koperski 10 (2×3), Węgrowski 0, Duda 7 (7 zb.), Samiec 6.

Trener: Tomasz Jagiełka.

Miasto Szkła: Łałak 7 (2×3, 6 a.) Stankowski 3, Trubacz 12 (4×3), Jankowski 11 (2×3, 4 s.), Wrona 15 (1×3, 11 zb.) oraz Rasnick 16 (1×3, 6 zb., 3 p.), Jaworski 0, Griszczuk 0, Sobiech 15 (6 zb.)

Trener: Edmunds Valeiko.

Sędziowali: T. Trojanowski, M. Pogon, M. Dukiel. Widzów: 555.

Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 2-1. Dziś o godz. 18 kolejny mecz w Tychach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wielka koszykówka – LOTTO 3×3 QUEST 2024 zawita do Soliny