Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Ostatki w Krakowie, OPTeam Resovia chce podtrzymać zwycięską passę

OPTeam Resovia jedzie do Krakowa po szesnaste z rzędu zwycięstwo. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

W sobotę o godz. 18 OPTeam Resovia rozegra ostatni mecz rundy zasadniczej w Krakowie z Wisłą. Wynik tego meczu nie ma żadnego wpływu na miejsce resoviaków. Do fazy play-off przystąpią z trzeciej pozycji, a w I rundzie zagrają z UJK Kielce.

KOSZYKÓWKA. II LIGA

Rywalizacja na tym etapie rozgrywana jest na zasadzie mecz i rewanż (pierwsze spotkanie u zespołu niżej sklasyfikowanego po rundzie zasadniczej), a do II rundy (gra się już do dwóch wygranych) awansuje zespół który będzie miał lepszy bilans w dwumeczu. Pierwszy mecz w Kielcach 27 marca, rewanż w Rzeszowie 3 kwietnia.

Nim jednak dojdzie do rzeszowsko-kieleckiej konfrontacji resoviacy zagrają w Krakowie z Wisłą, której nie grozi ani spadek ani gra w play-off. – Jeżeli będzie możliwość to będziemy grali dwunastką zawodników – mówi Kamil Piechucki, szkoleniowiec OPTeam Resovii. – Mamy kompletny zespół plus kilku graczy trenujących z nami na co dzień, a nie są w składzie. Absolutnie jest założenie takie, żeby wszyscy byli częścią tego. Z Wisłą Kraków, przeciwnikiem z dołu tabeli chcemy się pokazać z dobrej stronie. Nie zamierzamy się rozluźniać, czy specjalnie dawać odpoczywać zawodnikom ale na pewno nie będziemy też przysłowiowo zajeżdżać graczy po 30 minut – stwierdza trener zespołu z Rzeszowa, który w I rundzie pokonał Wisłę 92:66. Resoviacy mają za sobą piętnaście zwycięstw z rzędu i nie powinni mieć też większych z problemów z odniesieniem tego numer szesnaście.

(Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin