REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Pierwszy młodzieżowiec w OPTeam Resovii

Maksymilian Formela miniony sezon kończył w barwach Decki Pelplin. (Fot. FB Decka Pelplin)

21-letni Maksymilian Formella w sezonie 2024/2025 reprezentować będzie barwy OPTeam Resovii. Mierzący 194 cm zawodnik jest pierwszym w kadrze zespołu, który spełnia status młodzieżowca (U23).

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Grający na pozycji niskiego skrzydłowego Maksymilian Formella mimo młodego wieku jest już doświadczonym graczem na zapleczu ekstraklasy. Jest wychowankiem Asseco Arki Gdynia, gdzie po grze w grupach młodzieżowych w trakcie sezonu 2021/2022 trafił do Rawlplug Sokoła Łańcut. W barwach zespołu z Podkarpacia zagrał w trzynastu meczach (śr. 3 pkt). Na kolejny sezon pozostał w Łańcucie, ale w ekstraklasie więcej przesiedział na ławce rezerwowych niż grał (tylko trzy mecze, śr. na boisku 32 sek.). Odszedł do pierwszoligowego zespołu HydroTruck Radom, gdzie miał okazję zaprezentować się w wiekszym wymiarze czasowym (śr, 19 min na boisku). W 40 meczach miał śr. 6,3 pkt. Miniony sezon również zaczął w barwach ekipy z Radomia. Zagrał w 15 meczach (śr. 10 pkt), a później przeniósł się do Decki Pelplin, którą prowadził bardzo dobrze znany na Podkarpaciu, trener Dariusz Kaszowski. Tam Formella wystąpił w 17 meczach – śr. 7 pkt.

Przypomnijmy, że kontrakty z OPTeam Resovią na nowy sezon mają Wojciech Wątroba, Norbert Ziółko, Dawid Zaguła, Kacper Młynarski.

Maksymilian Formella na Podkarpaciu reprezentował już zespół Sokoła Łańcut, z którym wywalczył awans do ekstraklasy. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

PRZECZYTAJ TEŻ: Kadra zaczyna przygotowania – cel jest jeden awans na igrzyska

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin