REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Smutne ostatki Sokoła w ekstraklasie

Lider Muszynianki Domelo Sokoła, Tyler Cheese. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Dziś o godz. 17.30 we Wrocławiu Muszynianka Domelo Sokół rozegra ostatni mecz w ekstraklasie. Zespół z Łańcuta już przed dwoma tygodniami stracił szanse na utrzymanie. Z kolei Śląsk cały czas walczy o udział w play-off, a wygrana zapewni mu miejsce w ósemce.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

Wrocławianie nie powinni mieć najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa tym bardziej, że zespól z Łańcuta przyjedzie w bardzo mocno okrojonym składzie. Po porażce w Dąbrowie Górniczej, która przesądził spadek Muszynianki Domelo Sokoła, Terrell Gomez poprosił o rozwiązanie kontraktu i przeniósł się do Francji do grającego w Pro B League (odpowiednik polskiej 1 ligi) zespołu Orleans Lorient Basketball. Michał Kroczak do Łańcuta trafił na zasadzie wypożyczenia ze Śląska Wrocław i ma zapis w umowie, który wyklucza go z gry. Nie będzie też Artura Łabinowicza, który jest kontuzjowany. Wobec ww. gracza klub z Łańcuta delikatnie mówiąc zachował się ostatnio mało profesjonalnie. Łabinowicz ostatnie mecze grał na własną odpowiedzialność z kontuzją kostki, ryzykując zdrowiem i cięższym urazem, bo chciał pomóc drużynie w utrzymaniu. Klub miał mu opłacić za operację, ale jak poinformował menager zawodnika tak się nie stało…

Pod znakiem zapytania we Wrocławiu stoi występ Ikechukwu Nwamu. Zresztą trudno wymagać determinacji i poświecenia zawodników, skoro wobec nich są zaległości finansowe, które rosną… Zresztą to nie pierwszy taki „wypadek” w klubie z Łańcuta na przestrzeni gry przez dwa sezony w ekstraklasie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Marcin Nowakowski, kapitan Sokoła: czułem zażenowanie i wstyd

Michał Kroczak we Wrocławiu nie zagra. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin