REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Trzeci młodzieżowiec w OPTeam Resovii

Kacper Indyk (nr.26) w ubiegłym sezonie rywalizował z zespołem z Rzeszowa, a teraz będzie jego częścią (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Do zespołu beniaminka I ligi, OPTeam Resovii dołączył Kacper Indyk. Ten 19-latek jest trzecim graczem w kadrze zespołu z Rzeszowa po Maksymilianie Formelli i Kacprze Margicioku, spełniającym status młodzieżowca (U23).

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Mierzący 201 cm Kacper Indyk jest wychowankiem MKS Dąbrowa Górnicza i gra na pozycji skrzydłowego. Jak do tej pory grał w II lidze w rezerwach MKS-u, choć kilak razy znalazł się w kadrze pierwszego zespołu na mecze ekstraklasy ale nie udało mu się jeszcze zadebiutować.

(Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

W minionym sezonie był liderem swojego zespołu w II lidze. Zagrał w 29 spotkaniach spędzając na boisku średnio ponad 30 minut (śr. 18,1 pkt, śr. 11,9 zb.). W I rundzie w Dąbrowie Górniczej w meczu przeciwko OPTeam Resovii zdobył 21 pkt i zanotował 13 zbiórek. W rewanżu w Rzeszowie jego dorobek to 20 pkt i 9 zb.

(Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Kacper Indyk jest już piątym nowym graczem w ekipie OPTeam Resovii po młodzieżowcach Kacprze Margicioku i Maksymilianie Formelli oraz Kacprze Młynarskim i Macieju Koperskim. Kontrakty z zespołu z ub. sezonu jak na razie podpisali Wojciech Wątroba, Norbert Ziółko i Dawid Zaguła.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mateusz Kaszowski, rozgrywający Sokoła: priorytetem jest gra o jak najwyższe cele

(Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin