REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Najlepsza dryblerka w Polsce jest z Krosna!

Zuzanna Żak z Beniaminka Profbud Krosno została najlepszą dryblerką w Polsce w kategorii wiekowej 10 lat. (Fot. Materiały prasowe)

Zuzanna Żak z Beniaminka Profbud Krosno (rocznik 2013) zwyciężyła w I edycji Turnieju Gry 1×1. Wśród triumfatorów znaleźli się także: Oliwia Honkisz-Nowak (rocznik 2012), Jan Gierach (2012), Franciszek Krawczyk (2013). Rozgrywki organizowane są przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Wiosną br. w 13 województwach, ponad 30 tys. piłkarek i piłkarzy wzięło udział w eliminacjach klubowych. Rywalizowali o miano najlepszej dryblerki i dryblera w kraju w czterech kategoriach wiekowych (U-8, U-9, U-10, U-11).

Rywalizacja zawodników w młodszych kategoriach, podobnie jak w Pucharze Tymbarku, zakończyła się na etapie wojewódzkim. Natomiast starsi zawodnicy (U-10 i U-11) zmierzyli w finale ogólnopolskim w Warszawie.

Województwa, w których na etapie regionalnym uczestniczyło najwięcej piłkarek i piłkarzy, mogły zgłosić do Finału Ogólnopolskiego po dwóch przedstawicieli w kategorii U-10 i U-11.

Promocja indywidualnego rozwoju

Pilotażowe zawody miały na celu przede wszystkim promocję rozwoju indywidualnych zdolności piłkarek i piłkarzy.

Kolejnym celem było, kształtowanie ich odwagi na boisku oraz zwrócenie uwagi trenerom klubowym, pracującym z dziećmi, na fundamentalne znaczenie tego elementu sztuki piłkarskiej.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w rocznikach 2012 i 2013 zmierzyli się o miano najlepszej dryblerki i dryblera w Polsce. Rywalizacji piłkarek i piłkarzy przyglądała się Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet.

– Analizując sytuację w polskiej piłce nożnej, doszliśmy do wniosków, że gra 1×1 zarówno w atakowaniu, jak i bronieniu, odwaga i kreatywność naszych piłkarek i piłkarzy wciąż pozostawiają spore rezerwy i należy nad tymi elementami mocno pracować w klubach. Turniejem Gry 1×1 chcemy zwrócić uwagę trenerkom i trenerom na ten aspekt i wpłynąć na zmianę mentalności, czyli rozwój zawodnika ponad rozwój drużyny dziecięcej – mówi Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji polski kobiet.

Nagrodą mecz reprezentacji

Po rozegranym finale wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz ich trenerzy zasiedli na trybunach PGE Narodowego i wspierali reprezentację Polski w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Czechami.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii poza nagrodami rzeczowymi otrzymali również zaproszenie do udziału w dziecięcej eskorcie podczas meczu towarzyskiego Polska-Łotwa.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin