Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

PGE Stal awansowała ale była bliska kompromitacji

Z problemami i to chwilami wcale nie małymi, PGE Stal Mielec ostatecznie awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski (Fot. FB Fortuna Puchar Polski)

Dopiero po dogrywce PGE Stal Mielec wygrała z III-ligową Garbarnią Kraków i awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Mielczanie, którzy mecz pod Wawelem rozpoczęli w mocno eksperymentalnym składzie, na pierwsze trafienia musieli czekać blisko godzinę. Sposób na pokonanie krakowskiego golkipera znalazł dopiero w 54. min Michał Trąbka. Gdy w chwilę później czerwoną kartkę za faul taktyczny na Ilji Szkurinie ujrzał Adrian Kajpust, wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą. Oni najwyraźniej byli tego samego zdania i… zbyt szybko uwierzyli w końcowy sukces.

Wykorzystali to ambitni gospodarze, którzy grając w osłabieniu, nie dość że doprowadzili do remisu, to jeszcze w 76. min sami wyszli na prowadzenie. W tym momencie widmo kompromitacji, jaką z pewnością byłoby pożegnanie się z pucharowymi rozgrywkami w pojedynku z III-ligowcem coraz mocniej zaczęło zaglądać w oczy mieleckim piłkarzom. Nasz zespół uratował Ilja Szkurin, którego gol w 86. min spotkania sprawił, że o losach meczu musiała zadecydować dogrywka.

W dogrywce już lepsza Stal

Dodatkowe pół godziny, które rozpoczęło się w ulewnym deszczu lepiej otworzyli mielczanie, a konkretnie ich kapitan, Krystian Getinger, który w 94. min wyprowadził PGE Stal na drugie tego dnia prowadzenie.

W przeciwieństwie do poprzedniego razu, tym razem podopieczni Kamila Kieresia nie dali sobie go odebrać. Co więcej, w 101. min kolejny raz dał o sobie znać Szkurin, którego gol ustalił końcowym wynik spotkania. Gościom nie przeszkodził nawet fakt, że od 111. min – podobnie jak miejscowi – musieli grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Rafa Santos.

Losowanie w piątek

Swojego rywala w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski PGE Stal Mielec pozna w piątek (godz. 12) kiedy to odbędzie się losowanie tej fazy rozgrywek. Mecze 1/8 finału zaplanowano na 6 grudnia.

GARBARNIA Kraków – PGE STAL Mielec 2-4 (0-0, 2-2)

0-1 Trąbka (54.), 1-1 Żurek (65.), 2-1 Durda (76.), 2-2 Szkurin (86.), 2-3 Getinger (94.), 2-4 Szkurin (101.)

GARBARNIA: Bartusik – Morys, Czekaj (107. Seweryn), Kajpust, Moskiewicz, Żurek (70. Opalski), Duda, Dziedzic, Klec (80. Nowak), Grzybowski (90. Wątroba), Durda (90. Sutor)

PGE STAL: Jałocha – Gerstenstein, Esselink, Matras, Ehmann, Wołkowicz (68. Getinger), Stępień (46. Szkurin), Santos, Trąbka (61. Domański), Hinokio (68. Guillaumier), Meriluoto (74. Wolsztyński).

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Morys, Nowak, Grzybowski, Opalski – Trąbka, Santos, Getinger. Czerwone kartki: Kajpust (56. – faul taktyczny) – Santos (111. – druga żółta). Widzów 500.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin