Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Rafał Ulatowski nowym trenerem Resovii

W poniedziałek Resovia przedstawiła nowego trenera. Został nim Rafał Ulatowski. (Fot. FB Resovia)

50-letni Rafał Ulatowski został nowym trenerem I-ligowej Resovii. Na stanowisku zastąpił zwolnionego 16 listopada Mirosława Hajdę, po którego odejściu drużynę tymczasowo prowadził Jakub Żukowski.

FORTUNA I LIGA

Nowy szkoleniowiec Resovii w przeszłości związany był m.in. z Zagłębiem Lubin, Cracovią, Lechią Gdańsk, Miedzią Legnica i GKS Bełchatów. Pod jego wodzą Zagłębie oraz GKS Bełchatów zajmowały 5. lokatę w Ekstraklasie. Wcześniej jako asystent Czesława Michniewicza sięgnął też z lubinianami po mistrzostwo i Superpuchar kraju.

W 2008 r. został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Przez 7 lat (2016 – 2023) był związany z Lechem Poznań. Pełnił tam rolę szefa szkolenia akademii, jak również odpowiadał za rozwój indywidualny młodych piłkarzy.

Współpracował z reprezentantami kraju

Przez jego ręce przeszli m.in. obecni reprezentanci: Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński. W międzyczasie prowadził też rezerwy klubu z Poznania z którymi osiągnął awans do 2 ligi. Tymczasowo (po odejściu Nenada Bjelicy) był też trenerem I zespołu Lecha (2018).

– Cieszę się z powrotu do dorosłego futbolu. Chciałbym, żeby każdy z zawodników wyniósł z naszej współpracy coś co go rozwinie. Jeżeli wszyscy indywidualnie będziemy rozwijali się w dobrą stronę, to zyska na tym zespół. To natomiast pozwoli nam osiągnąć postawiony cel czyli utrzymanie w pierwszej lidze – powiedział przed pierwszym treningiem w roli szkoleniowca Resovii, Rafał Ulatowski którego cytuje oficjalna strona rzeszowskiego klubu.

Resovia informuje jednocześnie, że w składzie sztabu szkoleniowego pozostaną Jakub Żukowski – asystent trenera, Łukasz Sapela – trener bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego Piotr Kotlarczyk.

Źródło: cwks-resovia.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin