Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Siarczysty mróz przywitał piłkarzy Stali Rzeszów

Mróz nie ułatwia biało-niebieskim pierwszych w bieżącym roku treningów. (Fot. Stal Rzeszów)

Piłkarze Stali Rzeszów mają za sobotę pierwsze treningi w tym roku. Podopieczni Marka Zuba nie mieli łatwo, bo bieżący tydzień przywitał ich minusową temperaturą.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

26 zawodników stawiło się na inauguracyjnym treningu drużyny z Hetmańskiej 69. Wśród piłkarzy z pierwszego zespołu, z których nikt nie narzeka na urazy, nie zabrakło graczy, którzy dobijają do bram ekipy Marka Zuba. Opiekun biało-niebieskich zaprosił na inauguracyjne zajęcia kilku zawodników z miejscowej akademii. Stalowcy rozpoczęli ćwiczenia na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią, gdzie oprócz wyjazdu na obóz, będą przygotowywać się do rundy rewanżowej.

Biało-niebiescy nim wyszli na murawę przeszli tradycyjne badania oraz uczestniczyli w odprawie. Pierwszy trening miał charakter ogólny, wprowadzający do kolejnych, coraz bardziej intensywnych zajęć. Kolejne dni jednostek treningowych, poza ćwiczeniami z piłką, skupione będą wokół przygotowań na siłowni, a także na testach motorycznych. Pierwszy tydzień zakończy gra wewnętrzna.

– Przed nami dużo pracy i będzie to ciężki okres, cięższy, niż ten letni, bo wtedy się poznawaliśmy, a teraz już mamy pełną wiedzę na temat każdego z zawodników. Będzie więc sporo pracy, ale wszystko odbywać się będzie z głową, pamiętając oczywiście, że gramy w piłkę i zdecydowana większość nawet pracy motorycznej wykonywana będzie z piłkami – powiedział dla biura prasowego Stali Rzeszów Tomasz Grudziński, trener przygotowania motorycznego.

Spróbują „szczypiorniaka”

Co ciekawe, stalowcy oprócz jednostek treningowych stricte związanych z przygotowaniem do drugiej części rozgrywek, będą mieli zajęcia urozmaicone innymi dyscyplinami. „Żurawie” do swoich obowiązków dołączą m.in. ogólnorozwojowe elementy m.in. z piłki ręcznej czy akrobatyki. Pod dachem biało-niebiescy będą ćwiczyć w hali przy własnym stadionie oraz w halach Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

5 lutego rzeszowianie natomiast stawią się na obozie w Woli Chorzelowskiej, gdzie trenować będą do 9 lutego. Drużyna w planach ma pięć meczów kontrolnych, w tym sparing z najbardziej utytułowanym zespołem w Polsce – Legią Warszawa. Sprawdzian swojej formy „Żurawie” rozpoczną 20 stycznia w Lublinie. Pod balonem skonfrontują siły z miejscowym Motorem.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze z Hetmańskiej rozpoczęli ze zmienionym nieco sztabem szkoleniowym. W dowodzonym przez Marka Zuba teamie nie będzie pracował już dotychczasowy trener bramkarzy – Radosław Hołubiec, który przyniósł się do Ruchu Chorzów.

Nowym zaś szkoleniowcem golkiperów został Sebastian Nowak, wcześniej pracujący w akademii Stali Rzeszów. Ponadto do sztabu pierwszej drużyny dołączył były piłkarz „Żurawi”, Sławomir Szeliga, ostatnio prowadzący IV-ligowe rezerwy klubu oraz Miłosz Kowalski, dotychczasowy analityk w drugim zespole.

Resovia wznowi ligę 10 lutego

Piłkarze Resovii, którzy rozpoczęli treningi 4 stycznia, nie mają wiele czasu na szlifowanie formy do startu drugiej części sezonu. Podopieczni Rafała Ulatowskiego bowiem jako pierwsi rozpoczną grę o stawkę w bieżącym roku, wychodząc na plac gry razem z Wisłą Płock.

Departament Rozgrywek PZPN ustalił termin zaległego spotkania „Pasiaków” z „Nafciarzami” z 2 grudnia 2023 roku. Zawodnicy obu zespołów w ramach 17. kolejki zmierzą się 10 grudnia (sobota) o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Runda wiosenna Fortuna I Ligi rusza zaś tydzień później. W dniach 17-18 lutego biało-czerwoni w delegacji zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin