Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Stal Mielec zagra w Lubinie o kolejne zwycięstwo w tym roku

Fot. Stal Mielec

Zagłębie Lubin będzie kolejnym rywalem PGE Stali Mielec. Mecz już w piątkowy wieczór w Lubinie.

PIŁKA NOŻNA. PKO BP EKSTRAKLASA

Dzięki ostatniej wygranej 3-1 z Ruchem Chorzów, mieleccy piłkarze wrócili na zwycięską ścieżkę, którą zechcą również podążać w Lubinie. Kłopot w tym, że niżej notowany rywal przed tygodniem sprawił małą sensację, pokonując na wyjeździe walczącą o mistrzowski tytuł Pogoń Szczecin.

– Osoba trenera Fornalika mówi sama za siebie. Rozegrałem wiele spotkań przeciwko niemu i zawsze trzeba było prezentować najwyższy poziom, żeby zapunktować. Zagłębie się rozpędza. Jest bardzo trudnym rywalem, zwłaszcza kiedy łapie serię – tak ekipę „Miedziowych” ocenia Kamil Kiereś, trener PGE Stali, który dodaje:

– Do końca sezonu pozostało dziesięć kolejek, a więc do zdobycia jest trzydzieści punktów. My jeszcze nie osiągnęliśmy swojego celu. Podstawowym celem jest utrzymanie, a matematycznie jeszcze tego nie zrobiliśmy. Musimy być czujni.

Sąsiedzi z ligowej tabeli

Zagłębie ma obecnie 2 punkty mniej od Stali i w ligowej tabeli plasuje się tuż za nią, zajmując 9. miejsce (Stal jest 8.).

– Trafiamy teraz na przeciwnika, który zdobył najwięcej punktów tej wiosny. My jednak też czujemy, że jesteśmy coraz mocniejsi i lepiej funkcjonujemy. Do tego meczu podchodzimy w pełni skoncentrowani i staramy się jak najlepiej do niego przygotować, bo prawda jest taka, że chcielibyśmy zainkasować kolejne trzy punkty – mówi na łamach oficjalnej strony Zagłębia jego trener, Waldemar Fornalik.

– Myślę, że jest to solidny zespół, który potrafi dostosować się do każdego rywala. Grają dobrze w niskiej defensywie, jak chociażby w meczu ze Śląskiem Wrocław. Nieźle prezentują się również z piłką w ofensywie, jeżeli ich przeciwnik się cofnie, jak przykładowo Puszcza Niepołomice. Jest to mocny zespół, którego nie możemy lekceważyć, ale jesteśmy też przekonani o naszej sile. Wiemy, że mają słabsze punkty i będziemy chcieli to wykorzysta – przekonuje Michał Nalepa, obrońca „Miedziowych”, który szczególną uwagę będzie musiał w piątek poświęcić najskuteczniejszemu zawodnikowi PGE Stal, który jest jednocześnie wiceliderem klasyfikacji strzelców całej PKO BP Ekstraklasy, Ilji Szkurinowi (12 goli).

– Obecny sezon w wykonaniu tego zawodnika jest bardzo udany. Będziemy musieli na niego zwrócić szczególną uwagę – dodaje.

ZAGŁĘBIE LUBIN – PGE STAL MIELEC

PIĄTEK, GODZ. 18 (transmisja Canal+ Sport)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin