Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

To oni powalczą o awans na Euro 2024. W kadrze były gracz Stali Rzeszów

Półfinały baraż z Estonią rozegrany zostanie już za tydzień, 21 marca na PGE Narodowym w Warszawie (Fot. Marcin Jeżowski)

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz ogłosił kadrę na baraże o awans do Euro 2024. W składzie nie brakuje niespodzianek.

W półfinale swojej ścieżki barażowej, Biało-Czerwoni podejmą 21 marca (godz. 20.45) w Warszawie znacznie niżej notowaną Estonię. W ewentualnym finale zagrają pięć dni później (26 marca) na wyjeździe (w Cardiff lub Helsinkach) ze zwycięzcą drugiego półfinału Walia – Finlandia. W przypadku porażki w półfinale z Estonią, podopieczni Michała Probierza zagrają 26 marca towarzyski mecz z przegranym z pary Walia – Finlandia.

Jest były piłkarz Stali Rzeszów

W kadrze znaleźli się m.in. piłkarze Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk i Dominik Marczuk, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował Stal Rzeszów. Wśród powołanych zawodników zabrakło z kolei m.in. Arkadiusza Milika z Juventusu Turyn.

– Dokonaliśmy optymalnego na ten moment wyboru. Przeanalizowaliśmy wiele alternatyw, przez kilka miesięcy wraz ze swoimi współpracownikami obserwowaliśmy szeroką grupę zawodników, by podjąć właściwe decyzje. Nie było to łatwe, ale uważam, że piłkarze powołani na marcowe zgrupowanie są tymi, którzy w najlepszy możliwy sposób pasują do naszej aktualnej koncepcji – mówi selekcjoner Biało-Czerwonych, cytowany na oficjalnej stronie PZPN.

– Obecnie mamy jasno określony cel, jakim jest awans do mistrzostw Europy. I wierzę, że w tym składzie personalnym jesteśmy w stanie go osiągnąć. Przed nami trudne wyzwanie, lecz przy maksymalnym zaangażowaniu i koncentracji, a także bezcennym wsparciu kibiców awans jak najbardziej jest w naszym zasięgu – dodaje.

Grupowi rywale już znani

Reprezentacja Polski, która w grupie eliminacyjnej zajęła dopiero 3. miejsce, w barażach zagra dzięki dobrej postawie w ostatniej edycji Ligi Narodów.

Euro 2024 zostanie rozegrane w Niemczech w dniach 14 czerwca – 14 lipca br. W przypadku awansu, Polska zagra w Grupie D kolejno z: Holandią (15.06.), Austrią (21.06.) i Francją (25.06.)

Fot. PZPN

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin