Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 13 maja 2024

Asseco Resovia kończy sezon bez medalu

Sezon 2023/2024 w PlusLidze jest dużym rozczarowaniem dla Asseco Resovii. (Fot. PlusLiga)

Bez medalu zakończyli sezon 2023/2024 siatkarze Asseco Resovii, co jest dużym rozczarowaniem. Rzeszowianie w rywalizacji o brąz po raz drugi przegrali z Projektem Warszawa 0-3. Na osłodę pozostaje dla ekipy z Podkarpacia zdobyty w tym sezonie Puchar CEV…

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

Mecz w Warszawie miał bardzo podobny scenariusz do pierwszej konfrontacji w Rzeszowie. Dwa pierwsze wyrównane sety, gdzie losy rozstrzygały się na finiszu oraz trzecia partia już jednostronna.

W inauguracyjnej secie gospodarze w miarę szybko wypracowali sobie przewagę. Po serii zagrywek Artura Szalpuka prowadzili 14:8. Rzeszowianie systematycznie zaczęli niwelować straty i na finiszu doprowadzili do remisu 21:21. W końcówce lepsi okazali się gospodarze, za sprawą dwóch błędów rywali. Jakub Kochanowski zaserwował w aut, a za chwilę zaatakował poza boisko Yacine Louati. W drugiej partii więcej było emocji. Resoviacy prowadzili 18:16 ale rywale szybko zniwelowali dystans. W końcówce goście mieli dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystali popełniając błędy (zagrywka). W kluczowym momencie Kevin Tillie zatrzymał blokiem Klemena Cebulja, a w kolejnej akcji zaserwował asa. W III secie cały czas przeważali warszawianie nie pozwalając rywalom już na zbyt wiele.

Projekt Warszawa – Asseco Resovia 3-0
(26:24, 29:27, 25:21)

• Projekt: Firlej 1, Szalpuk 14, Wrona, Bołądź 18, Tillie 13, Averill 7, oraz Wojtaszek (libero), Borkowski, Weber, Semeniuk 1.
    Trener Piotr Graban.
  • Asseco Resovia: Drzyzga, DeFalco 2, Kochanowski 6, Cebulj 14, Louati 12, Kłos 7, oraaz Potera (libero), Bucki 8, Kozub, Staszewski 3.