REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Asseco Resovia zamierza zacząć play-off od wygranej w Gdańsku

(Fot. PlusLiga)

Dziś, o godz. 18.20, w Gdańsku czwarta po rundzie zasadniczej Asseco Resovia zmierzy się z piątym Treflem w I rundzie play-off. Rewanż w hali na Popdromiu w niedzielę 14 kwietnia (godz. 17.30).

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

W I jak i II rundzie play-off rywalizacja odbywa się na zasadzie dwumeczu. Pierwsze spotkanie rozgrywane jest u zespołu niżej sklasyfikowanego po rundzie zasadniczej. W przypadku równej liczby punktów meczowych, zwycięzcę rywalizacji wyłoni złoty set.

W rundzie zasadniczej ekipa z Rzeszowa przegrała w Gdańsku 1-3, by w minioną niedzielę wygrać u siebie 3-1. Giampaolo Medei, włoski szkoleniowiec Asseco Resovii nie ukrywa, że z punktu widzenia obciążenia mentalnego i presji właśnie ta pierwsza runda play-off, w której zespół z Rzeszowa wystąpi w roli faworyta, może być najtrudniejsza. – Na pewno presja jest teraz po naszej stronie – mówi trener i dodaje. – Wiadomo, że jeśli jest się już w półfinale, to ma się przynajmniej dwie szanse na wywalczenie medalu, albo awansując do finału albo wygrywając chociaż rywalizację o trzecie miejsce. Mentalnie ten ćwierćfinał może być rzeczywiście trudniejszy nawet niż półfinał, ale pod względem technicznym na pewno nie, bo jeśli awansujemy do półfinału, to przyjdzie nam się w nim zmierzyć z rywalem z najwyższej półki. Mam też jednak duży szacunek dla drużyny z Gdańska, gdzie w rundzie zasadniczej przegraliśmy mecz. Wiemy więc o tym, że jeśli nie zagramy swojej najlepszej siatkówki, to ryzyko porażki będzie dużo. To już są jednak play-offy, więc wszędzie będzie się grało ciężko. Każdy jest w tej samej sytuacji i ma swoje szanse. Koncentrujemy się na tym, żeby przystąpić do czwartkowego meczu w możliwie najlepszej kondycji.

Formuła dwumeczu, w której rozegrane zostaną pierwsze dwie rundy play-offów, nie pozostawia dużego marginesu na błędy. – Dla mnie play-offy są najbardziej ekscytującą częścią sezonu i szkoda, że w tym roku będą takie krótkie, ale wszyscy o tym wcześniej wiedzieliśmy. Nie ma więc sensu, żeby dyskutować o formule rozgrywek. Znamy ją zresztą doskonale z europejskich pucharów i mamy też jako Asseco Resovia dobre doświadczenia z tegorocznego pucharu CEV. Musimy być po prostu bardzo skoncentrowani na każdym meczu i żadnego z nich nie możemy zmarnować. Ryzyko rozegrania słabego spotkania w tej formule jest zbyt duże i nie ma się co nastawiać tylko na rewanż i ewentualny złoty set. Na pewno formuła dwumeczu sprzyja takim niespodziankom i stanowi dużą szansę na drużyn, które zaczynają rywalizację od meczu u siebie, żeby zagrać w nim bardzo dobrze i pokusić się o zwycięstwo. Dla nich byłaby do doskonała baza wyjściowa, a dla faworytów duże obciążenie mentalne przed rewanżem u siebie. Trzeba jednak poradzić sobie z tą formułą i być dobrze przygotowanym pod każdym względem – fizycznym, techniczny, taktycznym i mentalnym – mówi trener Medei, a Yacine Louati przyjmujący Asseco Resovii stwierdza, że dyspozycja zespołu przed rundą play-off jest już na tyle stabilna i dobra, że wpadki z rundy zasadniczej nie będą miały żadnego znaczenia. – Pracujemy dużo i dobrze. Osobiście czuję się świetnie, właściwie coraz lepiej. Wciąż pracujemy jeszcze nad kilkoma elementami. Uważam, że każdy w naszej drużynie czuje pewność w swojej grze i jest gotowy na najważniejszą część sezonu – mówi Francuz.

W Gdańsku nie ukrywają, że też liczą na grę o medale. – Myślę, że każde play-offy mają swój urok i chodzi w nich o to, żeby właśnie postawić wszystko na jedną kartę. Trzeba wyjść na boisko i zagrać na sto dwadzieścia procent. Musimy postawić wszystko na te mecze i tak też zrobimy. Do play-offów przystępujemy pełni nadziei. Dla nas jest to na razie super sezon. W rundzie zasadniczej pokonaliśmy Asseco Resovię u siebie, więc jest to jakiś plus – mówi Patryk Niemiec, środkowy Trefla, który od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy… Asseco Resovii.

Wyniki meczów I rundy play-off

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0-3 (18:25, 16:25, 19:25), rewanż sobota 13.04. godz. 14.45.

PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0-3 (26:28, 19:25,19:25 ), rewanż sobota 13.04. godz. 17.30.

Dziś grają (transmisje Polsat Sport):

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia (godz. 18.20), rewanż niedziela 14.04. godz. 17.30.

Bogdanka LUK Lublin – Projekt Warszawa (godz. 21), rewanż niedziela 14.04. godz. 14.45.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ann Kalandadze zamierza złotym medalem pożegnać się z Rzeszowem

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin