REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Drugi brąz z rzędu

Fot. Fivb

Biało-Czerwone z trójką siatkarek PGE Rysic Rzeszów w składzie (Aleksandra Szczygłowska, Magdalena Jurczyk i Katarzyna Wenerska) po raz drugi z rzędu stanęły na najniższym stopniu podium Ligi Narodów. W decydującym meczu w Bangkoku pokonały po tie-breaku Brazylijki, którym wcześniej uległy w fazie interkontynentalnej, a poprzednio wygrały w 2019 roku. W finale Włoszki pokonały Japonki 3-1.

SIATKÓWKA. FINAŁOWY TURNIEJ LIGI NARODÓW

– Jeśli wygrywa się z najlepszymi na świecie, a Brazylijki to jedna z najlepszych drużyn, to na pewno rośnie wiara w siebie. Cieszy fakt, że znowu mamy brąz, ale też, że żadna z nas ani na moment nie zwątpiła – mówiła dla Polskiej Siatkówki, przyjmująca Martyna Łukasik. – Wiedziałyśmy, że będzie to trudne spotkanie i takie też było. Chciałyśmy się pokazać lepiej niż w grupowym meczu z Brazylią. Wyciągnęłyśmy wnioski i pokazałyśmy, że po tamtej porażce nauczyłyśmy się czegoś nowego od zespołu brazylijskiego. Dzisiaj to my się cieszyłyśmy z wygranej – stwierdziła 24-letnia przyjmująca.

– Naszą największą siłą była konsekwencja. Na pewno grałyśmy lepiej w obronie niż w ostatnim meczu. Więcej piłek podbijałyśmy. Blok i obrona funkcjonowały na wysokim poziomie. Poprawiła się zagrywka, łatwiej nam było odrzucić rywalki od siatki. Urosło również nasze przyjęcie, zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego meczu z Brazylijkami. Mogłyśmy częściej włączyć środek do gry i w efekcie łatwiej było nam na skrzydłach – analizowała Lukasik.

Reprezentacja Polski fazę interkontynentalną przeszła jak burza, doznając tylko dwóch porażek w 12 występach. Trzecią w tegorocznych rozgrywkach poniosły w półfinale z Włoszkami. Poza tym odnotowały 12 zwycięstw. Wygrana z ekipą „Canarinhos” może mieć też znaczenie psychologiczne, gdyż do kolejnej potyczki z nią dojdzie już niedługo – w fazie grupowej olimpijskiego turnieju w Paryżu.

W przyszłym roku Liga Narodów zostanie powiększona z 16 do 18 zespołów, dlatego żadna z reprezentacji nie została zdegradowana. Stawkę uczestników kolejnej edycji uzupełnią zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego oraz najlepsza drużyna z międzynarodowego rankingu, która nie posiada prawa startu w tych rozgrywkach.

Mecz o brąz

Polska – Brazylia 3-2 (25:21, 26:28, 25:21, 19:25, 15:9)

  • Polska: Wołosz 1, Mędrzyk 11, Korneluk 11, Stysiak 20, Łukasik 21, Jurczyk 7 oraz Szczygłowska (libero), Czyrniańska 13, Smarzek 3, Wenerska 1, Łysiak.
    Trener Stefano Lavarini
  • Brazylia: Macris 1, Gabi 22, Carol 13, Rosamaria 5, Ana Cristina 10, Thaisa 9 oraz Nyeme (libero), Roberta 2, Pri Daroit, Julia 20, Kisy 1.
    Trener José Roberto Guimaraes.

Finał

Włochy – Japonia 3-1 (25:17, 25:17, 21:25, 25:20)

Nagrody indywidualne

  • MVP – Egonu (Włochy)
  • Drużyna marzeń: Olesia Orro (rozgrywająca, Włochy), Sarina Koga (przyjmująca, Japonia), Myriam Sylla (przyjmująca, Włochy), Agnieszka Korneluk (środkowa, Polska), Sarah Fahr (środkowa, Włochy), Egonu (atakująca, Włochy) oraz Manami Kojima (libero, Japonia).

Klasyfikacja końcowa LN 2024

1. Włochy
2. Japonia
3. Polska
4. Brazylia
5. Chiny
6. Turcja
7. USA
8. Tajlandia
9. Holandia
10. Kanada
11. Dominikana
12. Serbia
13. Niemcy
14. Francja
15. Korea Płd.
16. Bułgaria

PRZECZYTAJ TEŻ: Biało-Czerwone przed wyjazdem na igrzyska zagrają w Mielcu

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin