REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Kolejna nowa siatkarka Mielcu

Fot. UNI Opole

Rozgrywająca Pola Janicka w sezonie 2024/2025 reprezentować będzie barwy ITA TOOLS Stali Mielec. W minionym sezonie 20-latka reprezentowała barwy UNI Opole.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Janicka przygodę z siatkówką zaczynała w Energi MKS-u Kalisz, później występowała w SMS-ie PZPS Szczyrk. Jej pierwszym klubem w Tauron Lidze był zespół z Opola. Mimo, że w UNI była rezerwową i nie miała okazji grać zbyt wiele, dostała powołanie do szerokiej kadry powołanej przez trenera Stefano Lavariniego na sezon reprezentacyjny 2024.

Aktualnie Janicka przebywa na zgrupowaniu kadry U 22. Dla tej kategorii wiekowej najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa Europy, które odbędą się od 1 do 6 lipca we Włoszech (Copertino & Lecce). Biało-Czerwone wywalczyły awans do mistrzostw podczas kontynentalnych kwalifikacji na Łotwie. W lipcowym czempionacie zespół prowadzony przez Jakuba Głuszaka i Ryszarda Litwina rozegra mecze grupowe z Serbkami, Portugalkami i Czeszkami. W drugiej grupie mierzyć się będą gospodynie – Włoszki z Turczynkami, Ukrainkami i Łotyszkami.

W mieleckim zespole Pola Janicka zastąpi na rozegraniu Sylwię Kucharską, która przeniosła się do Bułgarii, do Levskiego Sofia. Janicka jest dugą nową siatkarka w zespole z Mielca, po środkowej Gabrieli Ponikowskiej, która przeszła z #VolleyWrocław. Z poprzedniego sezonu w zespole ITA TOOLS Stal oprócz trenera Mateusza Grabdy pozostały tylko trzy zawodniczki: Emilia Mucha, Klaudia Łyduch i Aleksandra Walczak.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin