REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Mielczanki kończą sezon na dziewiątym miejscu

Sylwia Kucharska wybrana została MVP meczu we Wrocławiu. (Fot. TAURON Liga)

Po raz drugi zespół ITA TOOLS Stali Mielec pokonał KGHM #VolleyWrocław i zajął dziewiąte miejsce. Ekipa z Podkarpacia w stolicy Dolnego Śląska wygrała w takim samym stosunku jak u siebie, po trwającym 125 min meczu pożegnań w obu zespołach.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Wrocławskiej drużynie nie pomogła dobra skuteczność Anny Bączyńskiej (19 pkt.) i aż 16 punktowych bloków. Mielczanki za to bardzo dobrze serwowały (9 asów), a Emilia Mucha zdobyła 17 punktów. Zespół z Wrocławia miał szanse wygrania jak się okazało III seta, gdzie prowadził 22:20. Mielczanki za sprawą Emili Muchy i Sylwii Kucharskiej zdobyły z rzędu cztery punkty (22:24). Rywalki obroniły dwie piłki setowe, ale przy kolejnej były już bezradne, co oznaczało, że to ekipa z Mielca zakończy sezon 2023/2024 na dziewiątym miejscu. W tej sytuacji emocje już opadły. Dla duetu szkoleniowego zespołu z Wrocławia  Michala Maska i Bartłomieja Bartodziejskiego był to pożegnalny mecz, bowiem od nowego sezonu będą pracować w Rzeszowie. Również kilka siatkarek z obu klubów w przyszłym sezonie będzie miało nowych pracodawców. W Mielcu mogą mieć powody do satysfakcji, bowiem beniaminek cel jakim było utrzymanie wykonała z nawiązką, a nie wiele brakło, a mógł zagrać w finałowym turnieju TAURON Pucharu Polski. – Odkąd przeszedłem do klubu mieliśmy jasno postawiony cel, którym było utrzymanie tego klubu i to się udało – mówi Mateusz Grabda, szkoleniowiec zespołu z Mielca. – Dziewczyny włożyły naprawdę kawał serca przez te kilka miesięcy pracy i energii odkąd jestem w zespole. Wytrzymywały tę presję, a nie łatwo się gra, patrząc cały czas w tabelę i wiedząc, że trzeba patrzeć w jej dół. Zastanawiać się, czy awansowaliśmy, czy spadliśmy, czy jesteśmy na ostatnim, czy przedostatnim miejscu. Cały czas jest presja, ale ją dźwignęliśmy, zarówno ja, jako trener jak i dziewczyny jako moje zawodniczki. Cieszę się, bo uważam, patrząc na tę fajną halę, na kibiców, którzy w każdym meczu dopisują, że to Mielec zasługuje na TAURON Ligę. Wyrazy uznania dla dziewczyn, bo przez te kilka miesięcy zrobiły kapitalną robotę i cel wykonały – kończy szkoleniowiec beniaminka z Mielca.

KGHM #VolleyWrocław – ITA TOOLS STAL Mielec 1-3 (19:25, 25:20, 24:26, 22:25)

KGHM #Volley: Muhlsteinova 2, Bączyńska 19, Lewandowska 11, Stancelewska 9, Stronias 11, Ponikowska 7 oraz Pawłowska (libero), Gromadowska 3, Szady 2, Chorąża 2, Gancarz 2.

Trener Michal Masek.

ITA TOOLS Stal: Kucharska 6, Mucha 17, Bałucka 6, Gierszewska 12, Bryda 8, Kubacka 4 oraz Łyduch (libero), Pancewicz (libero), Dyduła 9, Walczak.

Trener Mateusz Grabda.

Sędziowali: A. Szydełko i M. Gruszczyński. MVP: Sylwia Kucharska. Widzów: 350

Stan rywalizacji play-off: 0-2, ITA TOOLS Stal zajęła dziewiąte miejsce.

PRZECZYTAJ TEŻ: Weronika Centka, środkowa PGE Rysic: cholernie mi zależy

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin