REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

TAURON Liga ruszy pod koniec września

(Fot. Tauron Liga)

Dwanaście drużyn TAURON Ligi sezonu 2024/2025 rozpocznie rywalizację w ostatni weekend września 2024. Faza zasadnicza zakończy się 15 marca, mistrzynie Polski poznamy najpóźniej 30 kwietnia.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

W trakcie spotkania prezesów klubów TAURON Ligi ustalone zostały zasady rozgrywania sezonu 2024/2025. W lidze wystąpi dwanaście ekip, pierwsza kolejka rozpocznie się w weekend 27-29 września 2024, ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 30 kwietnia.

– Czeka nas ciekawy sezon, poolimpijski – mówi Jacek Grabowski, prezes KGHM #VolleyWrocław. – Mam nadzieję, że to co dobre dopiero przed żeńską siatkówką, bo nasze panie udanie zaprezentują się w trakcie igrzysk w Paryżu, a potem zainteresowanie przeniesie się na rozgrywki ligowe. Wiele naszych siatkarek udanie prezentuje się w biało-czerwonych barwach i z pewnością jest to powód do dumy dla naszych klubów – dodaje.

System rozgrywek w sezonie 2024/2025 jest identyczny jak w minionym sezonie, spadnie ostatnia ekipa po fazie zasadniczej, w play-off zagra osiem czołowych ekip, ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane do dwóch zwycięstw, wielki finał do trzech wygranych meczów. – Z naszego punktu widzenia jak najwięcej meczów w sobotę i w niedzielę to najlepsze rozwiązanie – mówi Piotr Makowski, prezes Metalkas Pałac Bydgoszcz. – Widać, że rośnie siła TAURON Ligi, poziom rozgrywek i to daje powody do radości – dodaje.

W Uniejowie rozlosowano także numery, z którymi zespoły będą rywalizować w rozgrywkach, poznaliśmy dzięki temu pary pierwszej kolejki nowego sezonu. Już w pierwszej serii gier mamy hit w Radomiu, MOYA Radomka Radom podejmie wicemistrzynie Polski PGE RYSICE Rzeszów.

Pary 1. kolejki TAURON Ligi 2024/2025

  • Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police
  • ITA TOOLS Stal Mielec – Grot Budowlani Łódź
  • ŁKS Commercecon Łódź – KGHM #VolleyWrocław
  • UNI Opole – Metalkas Pałac Bydgoszcz
  • Sokół & Hagric Mogilno – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
  • MOYA Radomka Radom – PGE RYSICE Rzeszów

PRZECZYTAJ TEŻ: Inauguracja PlusLigi w weekend 13-15 września, Asseco Resovia zagra z PSG Stalą Nysa

(Fot. Tauron Liga)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin