REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Texom Stal i Cellfast Wilki pojadą w METALKAS 2. Ekstralidze

Speedway 2. Ekstraliga będzie przez najbliższe trzy sezony startować pod szyldem Metalkas 2. Ekstraliga (Fot. Archiwum)

Przez trzy najbliższe sezony bydgoska spółka METALKAS będzie sponsorem tytularnym rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi. W latach 2024 – 2026 żużlowcy startować będą w METALKAS 2. Ekstralidze.

ŻUŻEL. METALKAS 2. EKSTRALIGA

Od sezonu 2024 Ekstraliga Żużlowa objęła wspólne zarządzanie Speedway Ekstraligą i Speedway 2. Ekstraligą. Pod auspicjami Ekstraligi Żużlowej znajdą się Speedway Ekstraliga (funkcjonująca od 2007 roku), obecnie występująca pod nazwą PGE Ekstraliga oraz METALKAS 2. Ekstraliga (zastąpiła dotychczasową 1. Ligę Żużlową).

Wojciech Stępniewski: – To doskonały moment, aby rozpocząć współpracę

Miło nam powitać w gronie sponsorów Speedway 2. Ekstraligi spółkę z tak dużymi tradycjami i doskonałą renomą na rynku – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

– To doskonały moment, aby rozpocząć współpracę, gdyż otwieramy nowy rozdział w historii kolejnej ligi zawodowej w sporcie żużlowym. To, że związaliśmy się z Metalkasem na trzy lata, świadczy o tym, że mamy wspólne, ambitne i dalekosiężne cele. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z nowej umowy, perspektyw na wzajemny rozwój, a także faktu, iż sponsor ma już ugruntowaną pozycję na rynku w swojej branży, a teraz będzie mógł wejść na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności dzięki sportowi żużlowemu, który jest w Polsce popularny i otwiera przed Metalkasem nowe możliwości – dodał Wojciech Stępniewski.

– To bardzo ważny moment w historii Metalkas. Stajemy się kluczową częścią nowej ligi żużlowej, wspólnie z Ekstraligą Żużlową budujemy historię – powiedział Jacek Grzenia, prezes zarządu Metalkas S.A.

– Od wielu lat wspieramy sport, ponieważ ma duży walor edukacyjny. W sposób jednoznaczny wpływa na emocje, potrafiąc rozbudzić nawet najtwardsze serce – kontynuuje.

– Żużel dodatkowo jest sportem rodzinnym, łączącym ludzi i pokolenia. To z kolei bardzo mocno łączy się z naszymi wartościami, ponieważ Metalkas to firma rodzinna z tradycją trzypokoleniową. Liczymy na to, że popularność tego sportu dzięki naszym wspólnym działaniom będzie rosła. Tak samo jak znajomość marki Metalkas wśród kibiców i nie tylko – dodał.

Nowe logo rozgrywek

W związku z umową sponsoringową zmieni się też logo rozgrywek (w wersji podstawowej i uproszczonej). Kluby otrzymają również wynagrodzenie z tytułu realizacji świadczeń marketingowych i medialnych.

METALKAS będzie obecny ze swoim logotypem w wielu miejscach podczas rozgrywek METALKAS 2. Ekstraligi, m.in. na przedniej stronie kombinezonów wszystkich zawodników (dokładnie na lewej stronie piersi), na osłonach motocykli. Także zastawkach telewizyjnych i tablicach do wywiadów, planszach graficznych podczas transmisji, bandach pneumatycznych, tablicach: wewnątrz torów oraz z numeracją wyścigów, w programach zawodów. Również na odzieży zawodników, w boksach i innych materiałach marketingowych, jak również w aplikacji mobilnej Speedway Ekstraligi, na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek i w social mediach.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin