REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Mieszkańcy Dębicy: skatepark jest niebezpieczny, trzeba go zlikwidować

Skatepark przy ul. Akademickiej zagraża bezpieczeństwu młodzieży jeżdżącej po tym obiekcie na deskorolkach i hulajnogach. Fot. Facebook MOSiR Dębica. (Fot. Facebook MOSiR Dębica)

Mieszkańcy osiedla przy ul. Akademickiej domagają się od władz Dębicy natychmiastowej likwidacji skateparku. Jego stan techniczny jest fatalny i sąsiedzi tego obiektu wystosowali petycję do ratusza, bo po zdewastowanym skateparku nawet w nocy  jeżdżą dzieci i młodzież. W mieszkaniach  z tego powodu słychać ciągły huk i to nawet przy zamkniętych oknach.

Skatepark – to obiekt tylko z nazwy – bo miejsce to coraz bardziej niszczeje i jest intensywnie eksploatowane przez młodzież i zagraża ich bezpieczeństwu.

– Zwracamy się z wnioskiem o rozebranie lub usunięcie skateparku, który jest w złym stanie technicznym i jest ciągle dewastowany – można przeczytać w petycji do władz Dębicy. – Prawie każdego dnia korzystają z niego dzieci i młodzież, jeżdżąc na rowerach czy hulajnogach, nie zważając na zagrażające im niebezpieczeństwo. Wykonany z blach stalowych generuje podczas korzystania ciągły huk, bardzo uciążliwy i słyszalny w mieszkaniach.

Z apelem mieszkańców nowego osiedla zapoznał się Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. Poinformował, że w tegorocznym budżecie są  środki finansowe na projekt nowego skateparku, który byłby budowany w innym miejscu.

Jednocześnie Robert Mazur, wicedyrektor dębickiego MOSiR-u zapowiada, że rozbiórka urządzeń obecnego, nieczynnego skateparku, powinna się rozpocząć do końca marca. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin