Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Pluskwy zaatakowały lokatorów bloku na osiedlu Dąbrowskiego

Blok przy Bohaterów Westreplatte
W bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte 1A zagnieździły się pluskwy. (Fot. Wit Hadło)

Jak długo mamy męczyć się z pluskwami, które opanowały nasze mieszkania? – pyta pani Barbara, jedna z lokatorek bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte 1A na osiedlu Dąbrowskiego w Rzeszowie. – Zagnieździły się  u jednej z naszych sąsiadek i są dosłownie wszędzie. W gniazdkach i na ścianach. Dezynsekcje w budynku nic nie dają i insekty wciąż się wylęgają. 

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

Atak pluskiew w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte 1A w Rzeszowie trwa już od roku. Mieszkańcy wskazują źródło, skąd przychodzą insekty. To z mieszkania starszych lokatorów. Nie dbają oni w ogóle o czystość i higienę. U jednej z pań stworzyły sobie gniazdo i się panoszą po całym budynku.

– Nikt nic z tym nie robi – mówi  jedna z lokatorek. – Mamy tych sąsiadów za ścianą i cierpimy, bo pluskwy są wszędzie. A dezynsekcje są prowizorycznie i nic nie daje spryskiwanie. Apelujemy o pomoc, bo sami sobie z tym problemem nie możemy poradzić. 

Dezynsekcje są, ale co z tego 

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie, który zarządza blokiem przy ul. Bohaterów Westerplatte.

Jak nas poinformowano w MZBM, 28 sierpnia przeprowadzono dezynsekcję całego budynku w części wspólnej. Spryskano piwnice i klatki schodowe. Natomiast 31 sierpnia – w mieszkaniu, w którym znajduje się gniazdo pluskiew, też wykonano dezynsekcję.

Jednak jeden z lokatorów, którego ten problem najbardziej dotyczy, nie chciał się zgodzić na dezynsekcję. MZBM poinformował MOPS, żeby zaopiekował się tą rodziną. Jest tam osoba starsza, schorowana. Prawdopodobnie są tam również pies i koty.

O pluskwach przy Bohaterów Westerplatte poinformowany został też sanepid i Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt wraz z prośbą o sprawdzenie w jakich warunkach mieszkają starsza schorowana osoba i zwierzęta. 

Pluskwa w mieszkaniu w Rzeszowie
Pluskwy zamieszkały w mieszkaniach, na nic dezynsekcja. Zjecie dostaliśmy od jednej z mieszkanek bloku. (Fot. Czytelniczka)

Mieszkańcy: pluskwy górą

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że MOPS wnioskował o przeniesienie starszej osoby do Domu Pomocy Społecznej, ale syn się nie zgodził.

Pracownicy MZBM wywiesili informacje na klatkach schodowych o dezynfekcji i wrzucono je też do skrzynek lokatorów.

– Na bazie kilku przepisów o zapobieganiu zakażeń chorób zakaźnych u ludzi, dzwoniliśmy do przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej, by wpłynął na mieszkańca i zadbał o siebie i o matkę – usłyszeliśmy.

Czy te działania ze strony MZBM wyeliminują  pluskwy, czas pokaże. Lokatorzy czują się bezsilni i oczekują konkretnych decyzji, bo dotychczasowe dezynsekcje nie były skuteczne i pluskwy wciąż są górą. 

Czy jesteś za bezpłatnymi obiadami dla wszystkich dzieci w szkołach podstawowych?

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin