REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Wiceburmistrz Dębicy nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista się przewrócił, został ranny

Policja spisuje zeznania wiceburmistrza Dębicy, który brał udział w wypadku
Wypadek w Łękach Górnych. Policja spisuje zeznania wiceburmistrza Dębicy. (Fot. zdjęcie nadesłane przez Czytelniczkę)

Wypadki chodzą po ludziach. Przekonał się o tym wiceburmistrz z Dębicy, który uczestniczył w zdarzeniu z motocyklistą. Jak donosi wstępnie policja, miał mu nie ustąpić pierwszeństwa. Kierowca jednośladu trafił do tarnowskiego szpitala.

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

__________

Aktualizacja, 1 IX 2023:

W wypadku w Łękach Górnych nie doszło do zderzenia pojazdów, jak poinformowaliśmy w środę. Samochód, którym jechał burmistrz skręcał w lewo, a jadący za nim motocyklista na widok niespodziewanej przeszkody gwałtownie zahamował i przewrócił motocykl.

W rozmowie z naszą dziennikarką policja podała błędne informacje, że doszło do zdarzenia samochodu marki Skoda oraz hondy.

– Nie było kontaktu między pojazdami – uściśla aspirant sztabowy Jacek Bator z Komendy Miejskiej w Dębicy. – Motocyklista, w wyniku tego, że wymuszono na nim pierwszeństwo, widząc na drodze przeszkodę w postaci samochodu, zaczął gwałtownie hamować i położył motocykl. Sunął po jezdni, ale kontaktu z samochodem nie było. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i w wyniku decyzji zespołu karetki, został przewieziony do szpitala  – wyjaśnia policjant.

Obrażenia nie wynikały bezpośrednio ze zderzenia z autem. Nieoficjalnie wiemy, że motocyklista opuścił już szpital.

__________

Do wypadku doszło we wtorek, 29 sierpnia, w Łękach Górnych, w powiecie dębickim. Zdarzenie było na tyle poważne, że na jego miejsce przyjechały trzy wozy strażackie, dwa radiowozy i karetka. Polała się nawet krew, czego dowodem jest plama na jezdni.

– Jak wynika z naszych dotychczasowych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Skoda, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu hondą, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów – informuje asp. sztab. Jacek Bator, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Poszkodowany motocyklista trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie.

– Na miejscu zdarzenia zbadaliśmy kierowcę samochodu osobowego. Był trzeźwy – dodaje policjant.

Czytelniczka: ludzie mają prawo wiedzieć

O tym, że za kierownicą skody siedział wiceburmistrz Dębicy, napisała do nas w środę Czytelniczka.

Wiedzieliście, że wiceburmistrz Dębicy uczestniczył wczoraj w kolizji z motocyklistą na terenie Gminy Pilzno? Wymusił podobno pierwszeństwo na motocykliście, który odniósł obrażenia głowy! Czemu o tym jest taka cisza?! Podobno niektóre media dostały zakaz pisania o tym! Ludzie mają prawo wiedzieć! Macie tu fotkę, jak go widać, jak z żoną jest spisywany!

– Jestem zbulwersowana, że taka cisza wokół tego w Dębicy lokalnie! – grzmi w kolejnej przesłanej do Super Nowości wiadomości.

Wiceburmistrz Dębicy: to ja zawiadomiłem służby

Postanowiliśmy o wszystkim porozmawiać zastępcą burmistrza Dębicy, Maciejem Małozięciem. Odebrał od nas telefon i spokojnie odpowiadał na nasze pytania.

– Jechałem drogą, skręcałem w lewo. Z tyłu za mną doszło do wypadku motocyklisty. Sprawę prowadzi policja. Wszystko będzie wyjaśniane – tłumaczy. I podkreśla: – Zawiadomiłem służby o tym zdarzeniu. Zostałem na miejscu i uczestniczyłem w całym procesie wyjaśniania tej sprawy – deklaruje.

I obiecuje, że będzie współpracował z organami ścigania.

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin