Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Dożywocie za zabicie więziennej psycholożki

Artur R., oskarżony o zabójstwo więziennej psycholog na Załężu w Rzeszowie
Artur R. resztę życia spędzi w więzieniu. (Fot. Archiwum)

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Artura R. na karę dożywocia. 39-latek był oskarżony m.in. o zabójstwo psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Doszło do niego w dniu 22 lutego 2022 r. podczas konsultacji psychologicznej. Wtorkowy wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy – to miała być rutynowa konsultacja. 22 lutego 2022 roku, Artur R., który w rzeszowskim więzieniu przebywał za gwałty, przekroczył próg gabinetu więziennej psycholożki Bogumiły. Chwilę potem uderzył kobietę dwa razy pięścią w twarz. Tak mocno, że ta upadła na podłogę. Artur R. z jej biurka wziął nożyczki i wbił jej w szyję. Powtórzył to siedem kolejnych razy. Psycholożka wykrwawiła się na śmierć.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Oraz „czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i bezprawnego pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem”.

39-latek już wcześniej został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę 20 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie trzech kobiet i usiłowanie gwałtu na kolejnej kobiecie.

Ostatecznie Artur R. został skazany łącznie na karę dożywotniego pozbawienia wolności, a także utratę praw publicznych na 10 lat. Musi także zapłacić zadośćuczynienie na rzecz męża zamordowanej kwoty 1 mln zł. Skazany może jednocześnie ubiegać się o warunkowe zwolnienie z zakładu karnego po upływie 35 lat odsiadki (prokurator wnioskował o 50 lat).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin