REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Podkarpacie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę odbędzie 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największe miasta na Podkarpaciu także włączają się w akcję. Jakie atrakcje przygotowano? 

Na rzecz WOŚP kwestują duzi i mali. (Fot. arch. Wit Hadło)

Rzeszów świętowanie rozpocznie o godz. 14 korowodem wolontariuszy, który wyruszy na Rynek spod okrągłej kładki im. WOŚP. Od godz. 14 do godz. 18, odbędzie się pokaz wozów bojowych Podhalańczyków. Na Rynku pojawią się też m.in.: żużlowcy Texom Stali Rzeszów, przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego, Związku Kynologicznego, Konnej Straży Ochrony i Tradycji, Rzeszowskiego Klubu Morsów „Sopelek” czy Pracowni Minecraft i Druku 3D z Centrum Młodzieży. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będzie też Mobilna Filharmonia. O godz. 15 zaczną się koncerty. Wystąpią: Billy Goats, Black Job, Bimbronauci, Pejdżer, Damian Ukeje i Kasia Popowska. O godz. 20 tradycyjnie będzie laserowe Światełko do Nieba. 

Przemyśl

Finał rozpocznie się już o godz. 8. Wtedy na Rynku odbędzie się wspólny wyjazd właścicieli pojazdów z napędem 4×4. O godz. 12 nad Sanem zaprezentują się Przemyskie Morsy, a na Rynku wystartuje Bieg Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 13 do godz. 18 odbywać się będą gry planszowe w Centrum Aktywizacji Społecznej (ul. Słowackiego 13). Na Rynku od 14 rozpoczną się koncerty. Wystąpią: dj Rafał Błachuy Bleiz, Hellset, Kasety, Back to Rock, Power Play, Manchester. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska. O godz. 20 zaplanowane jest Światełko do Nieba.

Krosno

W Zespole Szkół przy ul. Kisielewskiego 18 czekać będą sportowe emocje i rekreacyjne atrakcje dla najmłodszych. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się „Games Room dla WOŚP” z warsztatami gier planszowych.  O godz. 10.30, w Galerii Vivo – bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, o godz. 14, przy Państwowej  Akademii Nauk Stosowanych – 11. Bieg „Policz się z cukrzycą”. Od godz. 17 w RCKP. Zagrają: ETER, SETA, Bimber. Również o godz. 17 rozpocznie się zimowa dyskoteka na łyżwach na lodowisku MOSiR. O godz. 20 nastąpi happening artystyczny „Światełko do Nieba” przy ul.  ul. Bursaki 41.

Tarnobrzeg

Atrakcje na placu Bartosza Głowackiego rozpoczną się ok. godziny 14. Plac przejmą strażacy, policjanci, czy Wojska Obrony Terytorialnej oraz grupa Dark Hoods. Od godziny 16 na scenie pojawią się pierwsi wykonawcy. O godz. 19 zagra Norbi. Organizatorzy WOŚP zapraszają też na wspólne morsowanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wejście do wody w samo południe.

Dębica

O godz. 11 na Rynku rozpocznie się XI Dębicka Motoorkiestra, podczas której, oprócz szybkiej jazdy, rywalizacji i sportowych emocji, odbędą się licytacje. Od godz. 16 w Domu Sportu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się pokazy taneczne i malowanie twarzy. Na dzieci czekać będą także dmuchańce i alpaki z „Małej łąki”. O godz. 17 wystartuje „Bieg Świątecznych Sweterków”. Atrakcje artystyczne i sportowe będą przeplatane z licytacjami przedmiotów i usług.

Jasło

Jasielski finał WOŚP rozpocznie się o godz.14 grami i zabawami z animatorkami na śniegu, malowaniem twarzy i bitwami na śnieżki. Na Rynku będzie można obejrzeć samochody policyjne i strażackie. W programie imprezy znalazły się cztery koncerty. O godz. 15 zagrają: Unprepared, Radion i zespół Wieża. O godz. 19 wystąpi zespół Krusher, o godz. 20, odbędzie się „Światełko do nieba” w formie pokazu iluminacji świetlnej. Potem znowu na scenę wejdzie Krusher.         

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin