Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

W niedzielę zmiana rozkładu jazdy pociągów Polregio. Będą nowości

Pociąg Polregio jadący do Przeworska na stacji kolejowej w Rzeszowie.
Fot. Od 10 marca zmieniony został rozkład jazdy pociągow Polregio na Podkarpaciu (Fot. Archiwum)

Z powodu prac modernizacyjnych na torach, na terenie Podkarpacia od niedzieli (10 marca) wprowadzona zostaje korekta jazdy pociągów Polregio. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 8 czerwca. Będą też nowości w połączeniach kolejowych.

Taką nowością w rozkładzie jazdy jest większa liczba pociągów na trasie Przemyśl Główny -Medyka – Przemyśl Główny. Dotąd na tym odcinku jeździło ich trzy pary w obu kierunkach, a teraz to będzie już sześć par. Na czas korekty rozkładu jazdy pociągów przypada długi , majowy weekend i w tym czasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i do Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina.

Na linii 101 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza, dotyczyć to będzie odcinka Lubaczów – Horyniec Zdrój, w okresie od 2 do 30 kwietnia. Na stronie www.polregio.pl jest szczegółowy wykaz pociągów wraz z miejscami postoju autobusów. 

– Polregio obsługuje połączenia regionalne na Podkarpaciu, w tym Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną (PKA), która funkcjonuje od stycznia 2021 r. – informuje Jan Andrzej Prawelski, naczelnik ds. handlowo-ekonomicznych Polregio w Rzeszowie.

 – Przewoźnik w latach 2021-2025 za zrealizowanie kontraktu otrzyma 466 mln zł. Na Podkarpaciu codziennie jest uruchamianych 270 połączeń Regio i PKA. 

Sprawdź, zanim wybierzesz się w podróż.

Polregio apeluje do podróżnych, żeby przed wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów Polregio. Informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) Oraz na stronach internetowych polregio.pl, portalpasazera.pl. 

Zmieniony rozkład jazdy pociągów Polregio (obowiązuje od 10 marca do 8 czerwca): 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin