REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Wylicytuj dla WOŚP. Ty możesz być operatorem Robota da Vinci

(Fot. arch USK w Rzeszowie)

Wizyta na bloku operacyjnym! Kurs obsługi symulatora da Vinci! – to aukcja oferowana przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie. Wszystko w ramach licytacji na rzecz 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytowane wydarzenie, polega na wizycie na bloku, oraz, a nawet przede wszystkim, odbyciu krótkieggo, ale intensywnego kursu chirurgii robotycznej. Zwycięzca licytacji, wraz z osobą towarzyszącą, będzie mógł nie tylko zobaczyć robota da Vinci, w najnowszej wersji Xi, ale także, jak prawdziwy chirurg, usiąść za konsolą symulatora. Spojrzeć w okular i wziąść udział w wirtualnej operacji.

Sprzęt, którego nie można nie dostrzec

– Respiratory dla noworodków. Pompy insulinowe. Specjalistyczne mikroskopy. Neuromonitory. Łóżka elektryczne. Inkubatory, Aparaty USG. Lampy do fototerapii. Stanowiska do resuscytacji noworodków. Pulsoksymetry, bilirubinometry i wiele innego sprzętu, trafiło w ciągu ostatnich lat, dzięki WOŚP, do szpitala – wylicza dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor USK w Rzeszowie. – Na wielu oddziałach szpitalnych można ten sprzęt zobaczyć. Jest oznaczony charakterystycznym, czerwonym serduszkiem. Niejednokrotnie, placówki nie stać byłoby na taki wydatek. Jestem pewien, że ten sprzęt jest cennym darem.

Hasłem 32. finału WOŚP są „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Będa to m.in. urządzenia służące do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych i aparatów ultrasonograficznych. – Wielu ludzi wciąż toczy walkę z powikłaniami po SARS CoV-2. Pacjent, który opuszcza szpital, nie trafia automatycznie na rehabilitację. Niestety, przez wiele tygodni, ba czasami miesięcy musi czekać w kolejce. Być może gdyby sprzętu było więcej, mogłoby funkcjonować więcej oddziałów rehabilitacji pulmonologicznej – uważa dr Ławiński.

Licytacja wizyty na Bloku Operacyjnym Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej w USK w Rzeszowie i kursu obsługi symulatora da Vinci rozpoczyna się od 200 zł. Aukcja zakończy się w niedzielę, 4 lutego 2024.

Zainteresowany? TU KLIKNIJ I WEJDŹ W LINK DO AUKCJI

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin