REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San i nocny spacer z nadsańskimi duchami

Doroczna impreza służy popularyzacji turystyki wodnej na rzece San. (Fot. Michał Bosek-UMWP)

W drugi weekend czerwca (7-9.06.) już po raz 4. rusza Ogólnopolski Spływ Kajakowy Błękitny San. Trasa spływu wyznaczona jest na odcinku z Temeszowa przez Dynów do Słonnego. W tym roku mocnym akcentem będą lokalne legendy i zwyczaje, a także dodatkowe emocje sportowe. Wyruszenie na wodny szlak poprzedzi nocny spacer z nadsańskimi duchami, a na jednym z przystanków odbędą się rozgrywki siatkarskie i kajakowa gra terenowa z wspaniałymi nagrodami.

Będzie się działo! Już pierwszej nocy w Temeszowie biwakujący kajakarze wezmą udział w niecodziennym orszaku, którego trasa poprowadzi zapomnianymi ścieżkami. Po drodze spotkają niezwykłe postacie, wszystko po to by zyskać przychylność tutejszych duchów na kolejne dni spływu.

W kolejnych dniach kajakarze przemierzą malowniczą Dolinę Sanu, odkrywając i podziwiając piękno podkarpackiej przyrody. A na spragnionych sportowych emocji czekać będą siatkarskie rozgrywki oraz rywalizacja podczas kajakowej gry terenowej nawiązującej do obchodów jubileuszu uczestnictwa Posli w Unii Europejskiej zwieńczonej odśpiewaniem (W)Ody do radości. Będzie także okazja do spaceru śladami legendarnego Pogórzańskiego Expresu wprost do Karczmy Pod Semaforem.

Dodatkowo, uczestnicy spływu będą mogli delektować się pożywnymi regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich. W menu spływu kajakowego Błękitny San m.in. podkarpackie must be – proziaki, ziemniaczane gołąbki, oponki serowe oraz inne rarytasy.

Ta doroczna impreza służy popularyzacji turystyki wodnej na rzece San.

Zapisy na spływ na: www.podkarpackie.travel

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin