REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Pomysł na wakacyjną wycieczkę. Z krasnalami po Wrocławiu

Nocą to miasto wygląda imponująco. (Fot. Aneta Jamroży)

Wrocław to miasto z niepowtarzalnym klimatem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zawiodą się amatorzy zabytków. Strzeliste kościelne wieże, wpisana na listę UNESCO Hala Stulecia – perła wrocławskiego modernizmu, czy zabytkowy Rynek z urokliwymi kamienicami to tylko kilka wizytówek miasta nad Odrą. Są liczne muzea, Ossolineum, prawdziwe tłumy przyciąga też Panorama Racławicka.

Niezwykle popularną atrakcją dla całych rodzin jest niewątpliwe ogromne wrocławskie Zoo – jedno z najstarszych w Polsce (powstało w 1865 r.) z imponującym Afrykarium.

To co wyróżnia Wrocław – wszechobecne figurki krasnali. (Fot. Aneta Jamroży)

Nie tylko zakochani często wybierają się na zwany Mostem Miłości – Most Tumski, w którego pobliżu zamykają na kłódkę swe uczucia. Kiedyś wieszano je właśnie tu. Idealne na spacery po Wrocławiu są też ogromne kompleksy zieleni – jak choćby zajmujący ok. 100 hektarów Park Szczytnicki, w którym poczujemy się jak w lesie.

Kto kocha malownicze krajobrazy, może podziwiać je np. z Mostku Pokutnic na Katedrze św. Marii Magdaleny (wys. 45 m) lub najwyższego punktu widokowego w Polsce – Sky Tower (49. piętro, wys. ponad 200 m).

Wieczorną porą warto zaś zajrzeć do zakątka pełnego starych świecących neonów (ul. Ruska 46) lub wybrać na pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – największej w Polsce i jednej z największych w Europie (są też pokazy dzienne).

Także wielbiciele sportu znajdą tu zajęcie – jak choćby amatorzy żużla, którzy na Stadionie Olimpijskim mogą oklaskiwać drużynę WTS Sparty Wrocław.

No i co wyróżnia Wrocław – wszechobecne figurki krasnali. Stoją zarówno przy wyjątkowych miejscach, jak i w niepozornych zakątkach. Czają się w krzakach, wyglądają ze sklepowych witryn, siedzą na ławeczkach i chodnikach.

Wrocławskie ZOO jest jednym z najstarszych w Polsce. (Fot. Aneta Jamroży)

Przypominają o szczególnych postaciach, nawiązują do najbliższego otoczenia. Co je łączy – to, że zawsze wzbudzają uśmiech – a to przecież powinien być obowiązkowy towarzysz wakacyjnych wycieczek!

DOJAZD Z Rzeszowa do Wrocławia samochodem jest 437 km – przejazd przez A4 zajmuje ok. 4,5 godz.. Podróż pociągiem trwa ok. 4,5 – 5,5 godz., zaś autobusem ok. 6 – 7,5 godz.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin