Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Anita i Bartosz wzięli ślub na wieży w Holicy. Wylicytowali go dla WOŚP

Para młoda na wieży widokowej w Holicy w Bieszczadach
Anita i Bartosz symboliczne „tak” powiedzieli sobie na znajdującej się 30 metrów nad ziemią platformie wieży widokowej na Holicy w gminie Ustrzyki Dolne. (Fot. Katarzyna Biłas/Urząd Miasta Ustrzyki Dolne)

Anita i Bartosz z Sanoka, wzięli ślub na wieży widokowej na Holicy w paśmie Żukowa, w gminie Ustrzyki Dolne. To jedyny taki ślub na wieży, który panna młoda wylicytowała w trakcie aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W sobotę 26 sierpnia, na wieży widokowej na Holicy, odbył się ślub Anity i Bartosza, młodej pary z Sanoka. Uroczystość była zaplanowana od dawna. Uczestnicy uroczystości za zgodą Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne podjechali bezpośrednio pod wieżę widokową, a ślubny stres rozładował spacer na szczyt po 175 schodach.

Państwo młodzi symboliczne „tak” powiedzieli sobie na górnej platformie widokowej, czyli na wysokości 30 metrów nad poziomem przyległego terenu.

Uroczystość była skromna, bo ze względów bezpieczeństwa mogło w niej wziąć udział tylko dziesięć osób, czyli najbliższa rodzina i świadkowie. Panna młoda miała na sobie przepiękną białą suknię, a pan młody elegancki popielaty garnitur.

Ślub na Holicy wylicytowany dla WOŚP

Jak mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, pomysłodawca licytacji – wszystko odbyło się zgodnie z przepisami prawa.

– Pani Anita wylicytowała go podczas zorganizowanej przeze mnie aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z czego najbardziej się cieszę, bo zawsze jak mogę wspieram WOŚP – mówi Bartosz Romowicz.

Jak dodaje, ślub na wieży widokowej Holicy był wyjątkowy, ponieważ taka sytuacja się już więcej nie powtórzy.

– Nie planujemy udzielać ślubów w tym miejscu, dlatego to była niepowtarzalna okazja. Jestem bardzo szczęśliwy, że młodzi zdecydowali się na takie miejsce, a pieniądze z licytacji zostały przekazane na walkę z sepsą – dodaje.

Burmistrz przypomina też, że śluby w plenerze na Holicy są dostępne dla wszystkich osób, które chcą wejść w związek małżeński w tym wyjątkowym miejscu.

– Ale już na punkcie widokowym, obok wiaty Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego w Ustrzykach Dolnych – dodaje.

Wieża widokowa na Holicy czeka na gości

Wieża widokowa na Holicy została zrobiona w większość z drewna i ma 34,79 metrów wysokości. Posiada dwie platformy widokowe umieszczone na wysokości 17 oraz 30 metrów nad poziomem przyległego terenu. Na szczyt wejdziemy drewnianymi schodami o szerokości 1 metra.

Z wieży na Holicy rozciągają się doskonałe widoki na wysokie Bieszczady, Ustrzyki Dolne, wschód, zachód oraz na Zatokę Teleśnicką.

Ale najlepsze widoki z wieży będzie można podziwiać jesienią i zimą, podczas inwersji. Najprawdopodobniej będzie z niej widać nie tylko Tatry, ale i ukraińskie Gorgany.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin