Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

W Bieszczadach niedźwiedź zaatakował kobietę

Nie należy podchodzić zbyt blisko niedźwiedzia, bo tak jak w przypadku mieszkanki Wetliny, może się to skończyć jego atakiem. (Fot. Wit Hadło)

Rozjuszony niedźwiedź wyszedł z gawry i zaatakował kobietę. Poranił ją na tyle, że trafiła do szpitala. Mieszkanka Wetliny, w okolicy miejscowości Krywe, szukała poroży jelenich i za blisko podeszła do gawry niedźwiedzia. Dzięki szybkiej ucieczce, uratowała swoje życie. Do zdarzenia doszło 1 marca. Kobieta została przez dzikie zwierzę poraniona. W szpitalu w Lesku przeszła zabieg chirurgiczny i będzie poddana rehabilitacji.

O tym, jak doszło do zdarzenia, w którym niedźwiedź zaatakował kobietę, zapytaliśmy Jana Podrazę, nadleśniczego z Nadleśnictwa Cisna.

Niedźwiedź zaatakował mieszkankę Wetliny

– Dotarły do mnie informacje, że w południe jakaś kobieta znalazła się zbyt blisko niedźwiedzia – poinformował nas nadleśniczy. – Jednak więcej szczegółów w tej sprawie zna leśniczy z Jaworzec, bo to na tamtym terenie doszło do dramatu. Wiem, że leśniczy zawiózł poranioną do szpitala w Lesku.

– W okolicy miejscowości Krywe niedźwiedź zaatakował 46-letnią mieszkankę Wetliny – mówi asp. sztab. Katarzyna Fechner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku. – Kobieta poinformowała policję, że przyszła szukać zrzutów poroża z jeleni. Jednak podeszła zbyt blisko pod gawrę z niedźwiedziem. Zwierzę wyszło i ją zaatakowało, zdążyło kilkakrotnie ją ugryźć, zanim stamtąd uciekła. Niedźwiedź zainteresował się porzuconym przez nią plecakiem. Po przejściu kilku kilometrów znalazła pomoc u leśniczego w Kalnicy, który odwiózł ją do szpitala w Lesku.

Dzikie zwierzęta w Bieszczadach mogą być niebezpieczne

Okazuje się, że spotkania z dzikimi zwierzętami w Bieszczadach nie należą do rzadkości. Niestety, turyści są nierozważni i często chwalą się w internecie wykonanymi przez siebie filmikami. Trzeba pamiętać, że takie zwierzęta mogą być niebezpieczne i należy unikać spotkania z nimi. Gdy zostaną zaskoczone przez człowieka, mogą się zrobić agresywne.

– W środę o koło 15 przyjechała do naszego oddziału ratunkowego kobieta, która jak sama powiedziała, została zaatakowana przez niedźwiedzia – wyjaśnia Piotr Czerwiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lesku.

– Po badaniu została skierowana na oddział chirurgii, gdzie stwierdzono u niej rany kłute i szarpane podudzia i rąk. Poddano ją zabiegowi zszycia ran. Pacjentka pozostanie w szpitalu, ale nie wiadomo jak długo, bo na razie trudno powiedzieć, jak będą się goić rany. Doszło do urazów ścięgien, ale nie kości. Kobieta musi przejść rehabilitację.

Podczas spotkania z wilkiem, niedźwiedziem czy dzikiem, najważniejsze jest zachowanie spokoju. Nie należy ulegać panice i nie zbliżać się do zwierzęcia. Gdy niedźwiedź nas zobaczy należy się cicho i powoli oddalić.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin