REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej przez cały lipiec na Podkarpaciu

Fot. Mat. prasowe

Festiwal Kultury Lasowiackiej będzie gościł w województwie podkarpackim przez cały lipiec. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano od 6 do 28 lipca w 11 miejscowościach województwa podkarpackiego.

Program festiwalowy wypełnia cztery kolejne weekendy. Nie zabraknie radosnej muzyki i śpiewu, pokazów tradycyjnego rzemiosła i smakowania regionalnej kuchni. Przypomniani zostaną wyjątkowi ludowi artyści, a inspiracjami lasowiacką kulturą pochwalą się także współcześni twórcy. Festiwal rozpocznie się 6 lipca w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, z inauguracyjną Mszą Św. Lasowiacką w zabytkowym Kościele Świętego Marka. Wielki finał festiwalu zaplanowano 28 lipca w Stalowej Woli na rozwadowskim rynku.

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej służy popularyzacji dziedzictwa Lasowiaków, a wydarzenia festiwalowe realizowane są w północnej części województwa podkarpackiego, objętej wpływami tej grupy etnograficznej. W przygotowanie wydarzenia zaangażowane są instytucje kultury Województwa Podkarpackiego: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który we współpracy z operatorami przygotował program festiwalu, zajmuje się jego promocją i koordynacją wydarzeń festiwalowych, oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, w którym odbędzie się inauguracja festiwalu.

We współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie IV Festiwal Kultury Lasowiackiej przygotowują następujący operatorzy:

 1. Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu,
 2. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie,
 3. Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach,
 4. Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym,
 5. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim,
 6. Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem,
 7. Muzeum Ziemi Leżajskiej,
 8. Gminne Centrum Kultury w Ulanowie,
 9. Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej,
 10. Ośrodek Garncarski MEDYNIA w Medyni Głogowskiej,
 11. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Wśród wydarzeń festiwalowych są prezentacje: tradycyjnego tańca i muzyki lasowiackiej, pieśni lasowiackiej, obrzędowości, kuchni i rzemiosła Lasowiaków. Przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych w formie zabaw, konkursów, stoisk z prezentacjami lokalnych wytwórców. Wieczorem królować będzie zaś muzyka – koncerty kapel i zespołów, potańcówki na drewnianej podłodze.

W każdej z festiwalowych miejscowości położono nacisk na różne akcenty bogatej lasowiackiej kultury.

6 lipca w Kolbuszowej otwarcie festiwalu

Otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej 6 lipca w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej uświetni Msza Św. Lasowiacka, która odprawiona zostanie o godzinie 15.00 w Kościele Świętego Marka na terenie Skansenu w Kolbuszowej, a uroczysta inauguracja Festiwalu będzie miała miejsce na scenie o godzinie 16:30. Program w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej ma ścisły związek ze świętem Matki Boskiej Jagodnej (2 lipca), tj. z bogactwami lasu, puszczy, które stanowiły od wieków podstawę życia i gospodarowania Lasowiaków, oraz świętem Jana Gwalberta (12 lipca), patrona leśników. Pokazy rzemieślników, artystów ludowych, prac związanych z bartnictwem i gospodarką leśną, łowiectwem oraz sokolnictwem, wystawa o dziedzictwie kulturowym Lasowiaków pt. „Magierka na głowie, kalyta u pasa” będzie można w Kolbuszowej oglądać już od godz. 11, a ich współorganizatorem są nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Wyjątkowych wydarzeń nie zabraknie podczas kolejnych festiwalowych weekendów. Przeprowadzone zostaną konkursy, a na scenie zmierzą się ci, którzy najwierniej potrafią odtworzyć lasowiackie dziedzictwo Na przegląd gawędy lasowiackiej zaprasza Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, na przegląd pieśni lasowiackiej – Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym, a na konkurs kulinarny i gotowanie z mistrzem na zamku – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

W Tarnobrzegu przypomniana zostanie postać Marii Kozłowej, twórczyni ludowej niezwykle ważnej dla kultury lasowiackiej. Zaplanowano wystawę wycinanek jej autorstwa, a także prac artystycznych Renaty Sendrowicz oraz projektów ubrań i dodatków Justyny Wesołowskiej. Odbędzie się również pokaz archiwalnych filmów „Ludzie z martwych pól” oraz „Czary, mary i uroki”.

W pobliskich Gorzycach, gdzie organizatorzy chcą przybliżyć pieśni i piosenki stworzone i wykonywane przez Lasowiaków, wydana zostanie płyta, na której utrwalone zostaną efekty pracy warsztatowej członków kapeli Ludowej GOK Gorzyce. Kulminacyjnym momentem będzie koncert, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentują przygotowane przez siebie utwory.

Rudnik nad Sanem, stolica polskiego wikliniarstwa, dla festiwalowych gości organizuje m.in. warsztaty wikliniarskie, pokazy tradycyjnego wyplatania koszy i prezentacje wiklinowych strojów. Dzięki wystawie fotografii Jarosława Mazura będzie można „powędrować” do Sandomierskiej Puszczy, a wieczorem zasłuchać się podczas koncertu Somethingski Trio – „Projekt Puszcza”.

Zabawka leżajska – symbol lasowiackiej tradycji jest głównym motywem festiwalowego programu przygotowanego przez Muzeum Ziemi Leżajskiej. Na co dzień podziwiać tu można unikatową ekspozycję etnograficzno-zabawkarską, a w czasie festiwalu wziąć udział także w warsztatach plastycznych, czy pokazie wyrobu tradycyjnych zabawek przez Jan Dudziaka. Jeśli ktoś jest natomiast ciekaw, jak budowano flisackie tratwy, niech koniecznie wybierze się do Ulanowa, gdzie czekają m.in. warsztaty szkutnictwa i rękodzieła, a także spływy galarami z flisacką pogawędą.

W Ośrodku Garncarskim MEDYNIA w Medyni Głogowskiej goście festiwalu również będą mogli zmierzyć się z tradycyjnym rzemiosłem w wiosce garncarskiej. Wiodącą rolę w opowieściach podczas zwiedzania ośrodka odegrają dwie postaci niepokornych twórców z Medyni: garncarza Stefana Głowiaka i muzykanta Juliana Bojdy. Podczas warsztatów, pokazów, projekcji filmów i tańców mieszkańcy i turyści poznają codzienne czynności związane z pracą w gospodarstwie
i w rzemiośle, ale także elementy zabawy i tańca, spotkań sąsiedzkich, czy zwyczaje związane z przygotowaniem się do świąt religijnych.

Wielki finał na rozwadowskim rynku w Stalowej Woli

IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej będzie miał swój wielki finał na zabytkowym rozwadowskim rynku w Stalowej Woli. Ubarwią go stoiska wystawców rzemiosła i sztuki, wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców w konkursach organizowanych w ramach festiwalu, a wszystko to wydarzy się przy akompaniamencie lasowiackich melodii.

Informacje na temat IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej znajdują się na stronach: lasowiacki.pl wdk.kulturapodkarpacka.pl, media społecznościowe Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, a także na stronach Partnerów oraz Patronów Festiwalu.

Wydarzenie będzie promowane i relacjonowane w TVP3 Rzeszów. We współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w ramach projektu „Poznaj Podkarpackie – IV Festiwal Kultury Lasowiackiej” telewizja wyemituje odcinki przybliżające kulturę Lasowiaków. Zaplanowano także promocję w stacjach radiowych (Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Radio Leliwa), w pojazdach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i autobusach MPK. Przy drogach pojawią się billboardy zapowiadające festiwal.

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej znajduje się na liście przedsięwzięć służących popularyzacji dziedzictwa Lasowiaków zawartych w Programie wsparcia i promocji kultury lasowiackiej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego na lata 2022-2027 i jest finansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Pierwsza edycja Festiwalu Kultury Lasowiackiej odbyła się w 2021 r., a w kolejnych latach jest on kontynuowany z udziałem lokalnych podmiotów, które na co dzień podejmują szereg działań i inicjują przedsięwzięcia służące ocaleniu kultury Lasowiaków.

Głównym celem zadania jest wsparcie ochrony dziedzictwa kulturowego Lasowiaków, wzmocnienie poczucia tożsamości i identyfikacji oraz wykorzystanie kultury lasowiackiej do rozwoju kulturalnego, turystycznego oraz gospodarczego, które sprzyjają budowaniu wysokiej marki Województwa Podkarpackiego.

Szczegółowy program wydarzeń festiwalowych

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (współorganizator – Nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie)

Inauguracja IV Festiwal Kultury Lasowiackiej – Las – ojciec nasz…

6 lipca, godz. 11-21.30 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

11:00 – 17:00, sektor wstępny, lasowiacki i leśnictwo

Pokazy rzemieślników, artystów ludowych, prac związanych z bartnictwem i gospodarką leśną, łowiectwem oraz sokolnictwem, wystawa o dziedzictwie kulturowym Lasowiaków pt. „Magierka na głowie, kalyta u pasa”

14:00 – 14:45, scena w sektorze wstępnym

Występy kapel lasowiackich, pokaz wabienia zwierzyny

14:45 – 16:30, sektor wstępny i lasowiacki

Przejście spod sceny do kościoła z Rzochowa

Uroczysta msza święta na rozpoczęcie Festiwalu

Przejście z kościoła do sektora wstępnego

16:30 – 17:15, scena w sektorze wstępnym

Uroczyste otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej

17:15 – 18:30, sektor wstępny

Koncert muzyki leśnej

Widowiska, pokaz tańców lasowiackich (w tym zabaw dziecięcych)

18:30 – 19:30, sektor wstępny

Warsztaty taneczne

19:30 – 21:30, sektor wstępny

Potańcówka

Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

Maria Kozłowa. Lasowiaczka

10 lipca

godz. 10:00, Tarnobrzeski Dom Kultury

Warsztaty wycinanki lasowiackiej

11 lipca

godz. 18:00, Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury

Wernisaż wystawy wycinanek Marii Kozłowej, prac artystycznych Renaty Sendrowicz oraz projektów ubrań i dodatków Justyny Wesołowskiej (ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia)

25 lipca

godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury

Pokaz filmów „Ludzie z martwych pól” oraz „Czary, mary i uroki”

Spotkanie z twórcami

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Żniwa jakich już nie ma

11 lipca

godz. 10:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Warsztaty międzypokoleniowe z robienia bukietów żniwnych

12 lipca

godz. 10:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykonywania ozdób ze słomy

13 lipca

godz. 18:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Widowisko w wykonaniu Zespołu Obrzędowego ,,Cyganianki” pt. „Żniwa u Lasowiaków”

godz. 19:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Konkurs „Ubijanie masła” dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich

godz. 20:00, plac Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Potańcówka na dechach, pod chmurką

14 lipca

godz. 17:00, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Koncert pn. „Oj nie widać, oj nie słychać”

15 lipca – 20 lipca, SOK w Nowej Dębie, CKL w Cyganach

Wystawa fotograficzna z realizacji IV FKL w Nowej Dębie „Żniwa jakich już nie ma”

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach

Festiwal Kultury Lasowiackiej – Dzieci śpiewają piosenki swoich ojców

13 lipca

godz. 17:00 – 18:30, Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach

Koncert piosenek pod hasłem „Dzieci śpiewają piosenki swoich ojców”

Prezentacja książki autorstwa Doroty Kozioł poświęconej Marii Kozłowej

Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym

II Przegląd Pieśni Lasowiackich w Grodzisku Miasteczku

14 lipca

godz. 15:00 – 18:00, park przy Ośrodku Kultury

Przesłuchania konkursowe

godz. 18:00 – 19:00, park przy Ośrodku Kultury

Występy zaproszonych zespołów i ogłoszenie wyników konkursu

godz. 15:00 – 19:00, park przy Ośrodku Kultury

Pokaz robienia drewnianych zabawek

Stoiska z rzemiosłem

godz. 19:00 – 22:00, park przy Ośrodku Kultury

Potańcówka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

Lasowiacka kuchnia w Zamku w Baranowie Sandomierskim

12 lipca

godz. 12:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Otwarcie Festiwalu, przedstawienie programu i uczestników

godz. 14:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Prezentacja stoisk wystawców połączona z degustacją produktów kuchni lasowiackiej

godz. 14:30, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Gotowanie na żywo z mistrzem kuchni

godz. 15:30, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Otwarty konkurs kulinarny dla dzieci

godz. 16:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Konkurs kulinarny z motywem kuchni lasowiackiej

godz. 17:20, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród

godz. 17:30 – 19:00, Zamek w Baranowie Sandomierskim

Muzyka ludowa – występy artystyczne

Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem

Rudnik nad Sanem w lasowiackim kręgu

20 lipca

godz. 14:00 – 18:00, Rynek miejski

Warsztaty: wikliniarskie, wycinanki lasowiackiej, bibułkarskie

Pokaz tradycyjnego wyplatania koszy

Prezentacja wiklinowych strojów

Prezentacja stoisk z:

– wyrobami kół gospodyń wiejskich,

– miodem i wyrobami pszczelarskimi,

– malarstwem i rękodziełem

Wystawa fotografii Jarosława Mazura „Po Sandomierskiej Puszczy”

godz. 14:30 – 15:00, Rynek miejski

Występ Kapeli Ludowej „Łęgowianie”

godz. 15:00 – 16:00, Rynek miejski

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zagrodzianie”

godz. 16:30 – 17:00, Rynek miejski

Pokaz pieczenia chleba w wykonaniu Zespołu Obrzędowego z Sierakowa

godz. 17:00 – 18:00, Rynek miejski

Koncert zespołu SOMETHINGSKI TRIO – „Projekt Puszcza”

Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zabawka leżajska symbolem lasowiackiej tradycji

21 lipca

godz. 15:00 – 19:00, Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zwiedzanie ekspozycji etnograficzno – zabawkarskiej

godz. 15:00 – 19:00, dziedziniec Muzeum/sala konferencyjna

Warsztaty plastyczne oraz tematyczne pt.:

– „Kurki dziobiące”,

– „Lasowiacki wianek bibułkowy”,

– „Woskowe cuda”,

– „Kubek z lasowiackim motywem”,

– „Zagroda mleczna”,

– „Od ziarenka do bochenka”,

– „U pszczelarza”.

– „Drewniany Świat” – pokaz wyrobu tradycyjnych zabawek przez Jan Dudziaka

godz. 16:00, scena na dziedzińcu Muzeum

Uroczyste otwarcie Festiwalu

godz. 16:15, scena na dziedzińcu Muzeum

Wykład nt. kultury Lasowiaków

godz. 16:45, scena na dziedzińcu Muzeum

Występy artystyczne w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich

godz. 17:15, scena na dziedzińcu Muzeum

Występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku

godz. 17:45, scena na dziedzińcu Muzeum

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „San” działającego w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku

Gminne Centrum Kultury w Ulanowie

Tradycje Wodą Niesione. Ahoj Flisacy!

24 czerwca do 30 lipca, teren całej Gminy Ulanów

III edycja pleneru malarskiego i wystawa poplenerowa „W widłach Sanu i Tanwi”

7 lipca

Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie

Otwarcie wystawy plenerowej

21 lipca

godz. 13:00 – 18:00, Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie

Dzień z przewodnikiem

godz. 17:00, tratwa przy Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Spektakl teatralny „Frycowy pacierz”

Występ Chóru Ulanów i Kapeli Flisackiej

godz. 17:00, okolice Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Etno-atrakcje dla najmłodszych w zagrodzie lasowiackiej

Pokaz mody lasowiackiej

Warsztaty szkutnictwa i rękodzieła

godz. 18:00, droga rzeczna na Sanie

Spływ galarami z flisacką pogawędą

godz. 18:30, tratwa przy Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego

Biesiada flisacka przy muzyce Kapeli Brodów

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej

Druszlak – II Jarmark Puszczańskiej Godki

21 lipca

godz. 14:00, Bulwary nad Nilem – scena plenerowa

Uroczyste rozpoczęcie imprezy

godz. 14:00 – 20:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Targi autentycznego ludowego rzemiosła i rękodzieła

godz. 14:15 – 19:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Konkursy Puszczańskiej Godki dla zespołów, solistów i grup folklorystycznych w tym:

– „Przaśne okraszone godką” – konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży szkolnej

– „Godanie po puszczy” – konkurs gwary dla grup i solistów

– „Pienia po puszczy” – konkurs śpiewaczy dla zespołów i solistów

– „Rapuj po lasowiacku” – projekcje nagrodzonych klipów

godz. 15:00 – 19:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Konkursy i warsztaty dla publiczności „Godoj i maluj po Lasowiacku”

Warsztaty z lasowiackiej malowanki i gwary z udziałem Zespołu Ludowego „Górniacy”

godz. 19:30, Bulwary nad Nilem – scena plenerowa

Ogłoszenie wyników konkursów Puszczańskiej Godki

godz. 20:00 – 23:00, Bulwary nad Nilem – zadaszone stoiska

Klepisko – folkowo-ludowy maraton muzyczno-taneczny z przyśpiewkami

Ośrodek Garncarski MEDYNIA w Medyni Głogowskiej

O garncarzach i muzykantach z Medyni

25-26 lipca

godz. 10:00 – 15:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA

Dwudniowe warsztaty garncarskie

27 lipca

godz. 16:00 – 20:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynki pracowni, dziedziniec

Warsztaty z toczenia naczyń na kole, wykonywania tradycyjnych gwizdków, haftu, tkactwa, układania tradycyjnych ziół i kwiatów

godz. 16:00 – 19:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – drewniane chaty, dziedziniec

Prezentacja tradycyjnych lasowiackich zajęć tj. mielenia ziaren w żarnach, wyplatanie koszy z wikliny i wykonywania drewnianych zabawek

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – Galeria Rzeźby Władysławy Prucnal, Kościół w Medyni Głogowskiej

Zwiedzanie z przewodnikiem miejsc związanych z garncarskimi tradycjami Medyni

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynek ekspozycyjny

Projekcja archiwalnego filmu z 1949 r. pt. „Ośrodek garncarski w Medyni Głogowskiej i Zalesiu” Wspomnienia mieszkańców w projektach dźwiękowych

godz. 16:00 – 18:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Prezentacje pieczenia potraw w glinianych naczyniach

godz. 16:00 – 19:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – budynek ekspozycyjny

Prezentacja warsztatu malarskiego Janiny Jurek – pejzaże i sceny rodzajowe dawnej wsi lasowiakiej

godz. 16:00 – 20:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – drewniana chata

Kiermasz rzemiosła i rękodzieła artystycznego: ceramika, hafty, gobeliny, koronka, wiklina

godz. 16:00 – 21:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Wystawa „Pieśń o dawnej Medyni” – archiwalne zdjęcia i przedmioty z terenu Medyni

godz. 16:00-18:00, Online

Konkurs dla internautów

godz. 16:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Koncert Kapeli Ludowej Darka Kosaka z utworami Kapeli Juliana Bojdy

godz. 16:15, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Oficjalne otwarcie imprezy

godz. 16:30, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Koncert dziecięcego zespołu wokalno – instrumentalnego MEDYNKA

godz. 16:50, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Nauka lasowiackich tańców pn. „Cebula z Kapelą Darka Kosaka”

godz. 17:10, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Wazanki, kogutki i paradne miski – handel obwoźny w wykonaniu aktorów Teatru Psotniki

godz. 17:30, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Nauka lasowiackich tańców pn. „Tremelka z Kapelą Darka Kosaka”

godz. 18:10 – 22:00, Ośrodek Garncarski MEDYNIA – dziedziniec

Potańcówka na podłodze

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Finał IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej

15 – 27 lipca, Campus Naukowego Zawrotu Głowy w Stalowej Woli

„LEGOLas – Lasowiackie technologie w konstrukcjach LEGO” – warsztaty

28 lipca

godz. 13:00 – Kościół św. Floriana

Lasowiacka Msza Święta

godz. 14:00 – 20:00, Rynek w Rozwadowie

Wystawa „LEGOLas – Lasowiackie technologie w konstrukcjach LEGO”

godz. 14:00, Rynek w Rozwadowie

Rozpoczęcie IV Finału Festiwalu Kultury Lasowiackiej z Mażoretkami „Różanki” i Orkiestrą Dętą MDK w Stalowej Woli

godz. 14:30, Rynek w Rozwadowie

Występ Chóru „Lasowiacy” MDK w Stalowej Woli

godz. 15:00, Rynek w Rozwadowie

Występ Kapeli Ludowej „Łęgowianie”

godz. 16:00, Rynek w Rozwadowie

Występ Kapeli Ludowej z Chórem Dziecięcym GOK Gorzyce

godz. 16:40, Rynek w Rozwadowie

Lasowiacki Quizspotter – Interaktywny Turniej Wiedzy

Godz. 17:15, Rynek w Rozwadowie

Ogłoszenie zwycięzców w konkursach org. w ramach IV FKL

godz. 18:00, Rynek w Rozwadowie

Koncert ZPiT „Lasowiacy” im. I. Wachowiaka oraz ZPiT „Mali Lasowiacy” MDK w Stalowej Woli

godz. 19:00, Rynek w Rozwadowie

Koncert Zespołu „Tęgie Chłopy”

* Program festiwalu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin