REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Od 1 lutego więcej pociągów na trasie Mielec – Dębica

Hybrydowy Impuls 2
Taki hybrydowy Impuls 2 od 1 lutego będzie jeździł na trasie z Mielca do Dębicy i do Rzeszowa. (Fot. Newag)

Już za miesiąc uruchomione zostaną dodatkowe kursy pociągów na trasie z Mielca do Dębicy. Będzie to możliwe dzięki zakupie przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie czterech szynobusów hybrydowych Impuls 2 z firmy Newag. Tak więc podróżni będą mieli do dyspozycji więcej kursów i zapewniony wyższy standard podróży.

Jeden z hybrydowych impulsów jeździł będzie na trasie Padew – Rzeszów. To umożliwi mieszkańcom Pustkowa, Pustkowa-Osiedla, Brzeźnicy, Kochanówki i Pustyni dojazd bez przesiadki do stolicy Podkarpacia. Szynobus będzie mógł jeździć nawet z prędkością 160 km/h.

Do Rzeszowa z Padwi pociąg wyjedzie o 5:37. Do Dębicy dojedzie o godz. 6.30, a o 6.40 ruszy dalej do stolicy województwa. Do stacji Rzeszów Główny dojedzie o 7.13. Na odcinku Dębica – Rzeszów będzie kursował jako przyspieszony, zatrzymując się tylko na większych stacjach.

Po południu z Mielca szynobus wyjedzie o godz. 17.19. Przyjazd do Dębicy zaplanowano na godz. 17.55. Do Rzeszowa ruszy o 18.06 i dojedzie o godz.18.51.

Z Rzeszowa do Mielca będą również dwa bezpośrednie połączenia. Po południu wyjazd z Rzeszowa o 15.40, przyjazd do Dębicy o godz. 16.13. Po krótkim postoju wyjazd z Dębicy o 16.27 i dojazd do Mielca o godz. 17.09. Na odcinku Rzeszów- Dębica szynobus będzie kursował jako przyspieszony, zatrzymując się tylko na większych stacjach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin