REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Nowe karetki zastąpią te wysłużone

Nowe ambulanse na wyposażeniu mają m.in. nosze transportowe, krzesło transportowe z systemem płozowym, deskę ortopedyczną i pulsoksymetr. (Fot. UMWP)

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o dwie nowe karetki transportowe. Zastąpią one stare, wysłużone ambulanse, które miały już duży przebieg. Kosztowały milion zł, a ich zakup został niemal w całości sfinansowany ze środków budżetu województwa.

Nowe ambulanse na wyposażeniu mają m.in. nosze transportowe, krzesło transportowe z systemem płozowym, deskę ortopedyczną i pulsoksymetr. Karetki będą wykorzystywane do transportu chorych, których stan jest stabilny i nie wymaga intensywnego nadzór. A także do transportu krwi czy narządów.

Swoje już wyjeździły

Zastąpią dwie karetki, z 2011 roku, które wyjeździły w sumie milion kilometrów. Są więc karetkami zużytymi.

– Trzeba pamiętać, że nasz szpital posiada jedyny SOR w dużej aglomeracji rzeszowskiej. W dalszym ciągu apelujemy o to, aby otworzyć drugi SOR. Chodzi o to by odciążyć nasz szpital – dodał podczas przekazania karetek marszałek, Władysław Ortyl.

W przekazaniu uczestniczyła również dyrektor KSW nr 2, Barbara Rogowska, która podkreślała, że doposażenie szpitala w nowoczesny sprzęt jest ważna przede wszystkim dla pacjentów.

– Jest to inwestycja w bezpieczeństwo i jakość świadczeń dla mieszkańców Podkarpacia. Sprawne, nowoczesne, z dobrym wyposażeniem ambulanse transportowe będą służyły całemu Podkarpaciu – mówiła.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin