REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

„Parabola o lesie” wygrała „Strofy o lesie”

Anna Piliszewska z Wieliczki została laureatką Grand Prix konkursu poetyckiego „Strofy o lesie” zorganizowanego przez RDLP w Krośnie przy współpracy z Grupą Poetycką „Krosno” oraz Krośnieńską Biblioteką Publiczną z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.

W siedzibie RDLP w Krośnie jury w składzie: Stanisław Bocheński poeta, członek Grupy Poetyckiej „Krosno”; Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie; Marek Petrykowski, poeta, członek Związku Literatów Polskich i Przewodniczący Grupy Poetyckiej „Krosno” (przewodniczący jury) oraz Wacław Turek, poeta, członek Związku Literatów Polskich i Grupy Poetyckiej „Krosno”, podało do wiadomości wyniki konkursu.
Oprócz Gran Prix dla Anny Piliszewskiej z Wieliczki jury przyznało trzy nagrody główne:
I – Wojciech Pelczar z Rzeszowa, godło Joachim Murat, za wiersz pt. „Sonet o lasach Beskidu Niskiego”
II – Waldemar Bałda z Krakowa, godło GABRY, za wiersz pt. „Bieszczady: żal”
III – Beata Świszcz z Tarnowca, godło POMYŚLasem, za wiersz pt. „#leśnabiesiada”
przyznano również 10 wyróżnień równorzędnych i 7 wyróżnień specjalnych od sponsorów i patronów konkursu.

Wręczenie nagród i wyróżnień 20 maja

Zainteresowanie konkursem przeszło nasze oczekiwania, aż 239 autorów dosłownie z całego kraju, jak również z Niemiec, Szwecji i Japonii, nadesłało 640 wierszy.

– Serdecznie gratuluję zarówno laureatom, jak też pozostałym uczestnikom, bo z wszystkich utworów przebija przywiązanie do lasów i troska o nie. Słowa podziękowania kieruję również do jurorów, którzy mieli sporo pracy, by wyłonić wiersze prezentujące najwyższy poziom – mówi Janusz Starzak, dyrektor RDLP w Krośnie, główny organizator wydarzenia. – Cieszę się, że jury skorzystało z możliwości uhonorowania większej liczby uczestników, niż przewidywał to pierwotnie regulamin.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przewidziane jest w poniedziałek 20 maja w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Utwory laureatów znajdą się w specjalnym tomiku przygotowywanym na tę okoliczność.
Komisarzem konkursu jest Paulina Pawłowska z RDLP w Krośnie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin