REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Potężny pożar w Firmie Oponiarskiej w Dębicy. W akcji biorą udział dziesiątki strażaków

Pożar firmy oponiarskiej w Debicy na Podkarpaciu
Pożar w Firmie Oponiarskiej w Dębicy wybuchł w niedzielę przed godz. 22. (Fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Paszczynie)

Jeszcze kilka godzin potrwa akcja strażaków w Firmie Oponiarskiej w Dębicy, gdzie w niedzielę przed godziną 22 doszło do groźnego pożaru. Na razie nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Wczoraj na miejsce przyjechało aż 140 strażaków, ewakuowano pracowników, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Obecnie strażacy wypompowują wody popożarowe z kanałów znajdujących się przy maszynach.

– Do pożaru w Firmie Oponiarskiej strażacy przyjechali bardzo szybko, bo komenda jest obok tego zakładu – poinformował nas bryg. Krzysztof Marek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. – Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 22 w niedzielę. W akcji uczestniczyło 36 zastępów i 140 strażaków. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru, zajmuje się tym policja.

Pożar w Dębicy. Z Firmy Oponiarskiej ewakuowano 210 pracowników

– W tym zakładzie dotąd nie było tak dużego pożaru. Ewakuowano 210 pracowników. To firma produkująca opony do samochodów i funkcjonująca na trzy zmiany – dodaje bryg. Krzysztof Marek.

W akcji gaśniczej w Dębicy uczestniczyli strażacy z sześciu podkarpackich powiatów:

  • dębickiego,
  • rzeszowskiego,
  • ropczycko-sędziszowskiego,
  • leżajskiego,
  • mieleckiego
  • i łańcuckiego.

Dostarczono specjalistyczny sprzęt, m.in. zwyżki, dzięki czemu można było ugasić dach budynku. Na miejsce zdarzenia przyjechał samochód z Łańcuta z zapasem butli do aparatów powietrznych. Strażacy nie tylko gasili pożar, ale też robili wszystko co możliwe, żeby ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące z Firmą Oponiarską w Dębicy budynki.

Sytuacja została opanowana po dwóch godzinach od zgłoszenia, ogniem był objęty obszar o powierzchni ok. 3 tys. m kw. Jednak akcja była prowadzona przez całą noc i potrwa jeszcze kilka godzin.

Strażacy teraz wypompowują wody popożarowe z kanałów znajdujących się przy zakładowych maszynach. Nieoficjalnie mówi się, że w TC Dębica doszło do wybuchu jednej z maszyn. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Straty dębickiej firmy produkującej opony nie są jeszcze znane, ale będą na pewno ogromne.

Podczas prowadzenia akcji gaśniczej w Dębicy zamknięto ulice Kwiatkowskiego. Dzięki temu kolejne zastępy strażaków mogły dojechać do zakładu produkującego opony

Pożar w Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Zdjęcia strażaków

W akcji gaszenia pożaru w Firmie Oponiarskiej brało udział 140 podkarpackich strażaków. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
– W tym zakładzie dotąd nie było tak dużego pożaru. Ewakuowano 210 pracowników – powiedział Super Nowościom bryg. Krzysztof Marek. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
Podkarpaccy strażacy na miejscu pożaru w Debicy
Strażacy na miejscu pożaru w Dębicy. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
Akcję gaśniczą w Dębicy strażacy prowadzili przez całą noc. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
W gaszeniu pożaru brali udział m.in. strażacy z OSP Paszczyna. (Fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Paszczynie)
Straty dębickiej firmy produkującej opony nie są jeszcze znane, ale będą na pewno ogromne. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
W akcji gaszenia pożaru w Firmie Oponiarskiej w Dębicy uczestniczyło 36 zastępów i 140 strażaków. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. (Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)
(Fot. FB/Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin