REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Karnawał na przemyskim zamku. Co będzie się działo w weekend 3-4 lutego?

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. (Fot. Archiwum)

Najbliższy weekend w Przemyślu zapowiada się ciekawie. A to za sprawą imprez organizowanych na Zamku Kazimierzowskim. Jakie gwiazdy przyjadą? Czyje dzieła będzie można podziwiać? Kto wprowadzi widzów w taneczne klimaty? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Już w sobotę (3.02.) impreza z gwiazdami. O godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego rozpocznie się Gala Karnawałowa – Perły Muzyki Rozrywkowej. Wystąpią: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Jacek Wójcicki oraz Dariusz Kordek. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny Musicalove (5. muzyków) pod kier. Macieja Niecia. Wieczór poprowadzi reżyser koncertu – Łukasz Lech.

Plakat Gali Karnawałowej. (Fot. mat. organizatora)

Wernisaż z Aniołami

Niedzielne atrakcje (4.02.) rozpocznie o godz. 17 „Karnawał z Aniołami”, czyli wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Cicińskiej. Artystka, która należy do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy CK w Przemyślu zajmuje się malarstwem od 2010 r.

– Moją ulubioną techniką malarską jest akryl. Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem pływania. Połączyłam kulturę fizyczną i sztukę w myśl idei Pierre De Coubertena. Kocham podróże i to one są inspiracją mojej twórczości – zdradza Jolanta Cicińska. – W pamięci zachowuję ciekawych ludzi, miejsca i zjawiska, później przenoszę je na płótno. Wykorzystuję własną inwencję, wrażliwość na świat kolorów, nastrojów, tworząc obrazy na pograniczu fantazji i rzeczywistości.

Plakat zapowiadający wernisaż. (Fot. mat. organizatora)

Artystka brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich. Jej prace licytowane były na aukcjach charytatywnych. Wiele obrazów Jolanty Cicińskiej znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (Włochy, USA, Szwecja)

Wernisaż jej prac odbędzie się w Galerii ZAMEK Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki. Podczas spotkania z autorką wystąpi Zespół Taneczny „Koralik” z tutejszego CK. Młodzi adepci sztuki tanecznej zaprezentują taniec współczesny. Wstęp wolny.

Tancerze, Damy, Huzary…

Imprezowy weekend na Zamku Kazimierzowskiego zakończy – zapewne z dosłownym przytupem – niedzielny Koncert Karnawałowy (4.02.). Na sali widowiskowej wystąpią: tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” oraz Studia Tańca Golden Dance, wokalistka Kornelia Wodka, wokaliści z Klubu 5 bsp oraz zespoły: XYZ i The Melody.

Plakat informujący o koncercie karnawałowym. (fot. mat. organizatora)

Karnawałowy wieczór uświetni pokaz strojów wieczorowych z lat 20. XX wieku w wykonaniu członków Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary. Start: godz. 18.00. Wstęp wolny.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin