REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Poszukiwał go Interpol. Zatrzymała polska Straż Graniczna

Samochód straży granicznej w zimie
Obywatel Niemiec podejrzany jest o oszustwa na dużą skalę, na szkodę jednej z kazachskich firm. (Fot. BiOSG)

Obywatel Niemiec, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce. Podejrzany jest o oszustwa finansowe na dużą skalę. Dopuścił się ich na terenie Kazachstanu.

Straż Graniczna podejrzanego mężczyznę zatrzymała 2 stycznia na przejściu granicznym w Medyce. „Wpadł” podczas kontroli podróżnych wyjeżdżających z Polski do Ukrainy. Mundurowi podczas odprawy 33-letniego obywatela Niemiec ustalili, że poszukują go służby Kazachstanu. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości wydał za nim czerwoną notę Interpolu.

– Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa na dużą skalę, na szkodę jednej z kazachskich firm. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury – informuje por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Decyzją sądu cudzoziemca tymczasowo aresztowano na okres 7 dni.

Czerwona nota za najcięższe przestępstwa

Czerwoną notą Interpolu są poszukiwane osoby podejrzane lub skazane za najcięższe przestępstwa. Takie jak morderstwa, gwałty ze szczególnym okrucieństwem czy przemyt ludzi itd.

Mówi ona o tym, że mamy do czynienia ze szczególnie niebezpiecznym przypadkiem. Zatrzymany wymaga natychmiastowego osadzenia w areszcie, do czasu przeprowadzenia postępowania ekstradycyjnego.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin