REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Do akcji wkracza LUKS. Włamywacz nie ma szans

Policjant prowadzi zatrzymanego (Fot. KPP Przeworsk)

Ktoś włamał się do koscioła w Ujeznej. Sprawa jakich wiele. Ale tym razem, do akcji wkroczył „Luks” i szybko odnalazł podejrzanego. O całej sprawie, poinformowała w tę niedzielę (7.01.2024) podkarpacka policja.

Jest środa, 3.01.2024, godzina 15. Ktoś zawiadamia komendę w Przeworsku o włamaniu do kościoła w Ujeznej. Okazuje się, że rabuś wybił szyby,  wszedł do środka przez okno, i zabrał 200 złotych. Na dodatek zniszczył dwie figurki oraz obraz. 

Policyjni detektywi oraz technik dosłownie chwilę później są już na miejscu. Szybko zabezpieczają świeże jeszcze ślady. Włamywacz ma pecha, funkcjonariuszom towarzyszy “Luks” . To wytresowany policyjny pies tropiący. Bez zawahania chwyta trop i doprowadza policjantów wprost do domu, w którym mieszka 26-latek z gminy Przeworsk.

Obecnie jest on już zatrzymany, więc chwilowo przebywa w areszcie. Naprawdę źle rozpoczął się dla niego ten rok. Młody mężczyzna usłyszał bowiem dodatkowo inne  zarzuty. Okazało się,  że może on stać również za poprzednią kradzieżą z tego samego kościoła.

Niedługo przed Sylwestrem ktoś włamał się i ukradł  z tutejszej śwìątyni 1000 złotych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sędzia. Kwota jest nieduża, czyn zupełnie bezsensowny, ale za wlamanie stanie on prawdopodobnie przed sądem. 

A policyjny pies tropiący Luks pewnie już otrzymał jakiś smakołyk.

Podkarpackie pitavalki. Policyjne informacje z Podkarpacia przeważnie podane poważnie, a czasem z przymrużeniem oka.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin