REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Drogi w Rzeszowie pełne dziur. Ale już je łatają

W tym tygodniu pracownicy firmy Eurovia zaczęli łatać ubytki w asfaltowych jezdniach na terenie Rzeszowa (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)

Zima się jeszcze nie skończyła, do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, a dziur na rzeszowskich drogach przybywa. W tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg ruszył z remontami na kilku ulicach. Naprawiana jest nawierzchnia dróg z największymi ubytkami.

Wtorek. Ekipy drogowe pracowały m.in. na ulicach: Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej i rondzie Kuronia.

W środę łatane były ubytki na ulicach: Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego, Bałuckiego, Kujawskiej, Olbrachta. Każdego dnia, jeśli warunki pogodowe pozwalają, drogowcy pracują na przynajmniej kilkunastu drogach.

Naprawy za 2,6 mln zł

Naprawą rzeszowskich ulic zajmuje się wybrana w przetargu firma – Eurovia. Umowa z nią obowiązuje do czerwca br. Wartość tych remontów to ponad 2,6 mln zł. W ramach umowy firma zajmuje się kontrolą stanu technicznego odcinków dróg, jak też zabezpieczeniem i oznakowaniem uszkodzeń stwierdzonych podczas objazdów. Naprawiane będą też elementy pasa drogowego: nawierzchni jezdni, chodników o nawierzchni asfaltowej, poboczy, ścieżek rowerowych. Wymienione zostaną uszkodzone pokrywy studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów deszczowych. W tym roku do napraw rzeszowskich ulic wykorzystano już 56 ton mieszanki mineralno-afaltowej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin