REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Koalicja Obywatelska w Rzeszowie: minister Ziobro zniszczył demokrację i sądy

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej wierzą w zwycięstwo w wyborach. W Rzeszowie dziękowali dziś za otrzymane poparcie. (Fot. Julia Kawa)

Kandydaci do parlamentu z listy Koalicji Obywatelskiej nie próżnują. 1 września przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się kolejna już w tym tygodniu konferencja prasowa, na której podziękowali za otrzymane poparcie i zapraszali do składania ostatnich podpisów. Padło też kilka ostrych słów na temat kandydatury Zbigniewa Ziobry, który do Sejmu startuje z Rzeszowa.

– Przez ostatnie dwa tygodnie nasi kandydaci i wolontariusze spotykali się z mieszkańcami Podkarpacia. Udało się nam zebrać prawie 15 tys. podpisów – otworzył spotkanie Zdzisław Gawlik, kandydat do Sejmu w okręgu nr 23.

Na listach Koalicji Obywatelskiej z Podkarpacia są osoby bezpartyjne, jak i członkowie Platformy Obywatelskiej, Partii Zieloni, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Agrounii. Niektórzy z nich wzięli udział w piątkowej konferencji. Byli to m.in. Krystyna Skowrońska, Jolanta Kaźmierczak, Marta Kabara-Dziadosz, Błażej Bieniasz, Tomasz Cyran i Józef Gdański.

Jolanta Kaźmierczak: idźmy na wybory

W swoich przemowach kandydaci przede wszystkim zwracali się do rolników, kobiet i nauczycieli.

– Sytuacja rolnicza jest dzisiaj bardzo trudna – mówił Błażej Bieniasz, reprezentant Agrounii, kandydat do Sejmu z okręgu nr 23. – Naszym kluczowym celem jest zablokowanie importu płodów rolnych z Ukrainy.

Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydentka Rzeszowa i kandydatka do Senatu w okręgu nr 56, apelowała do kobiet.

– Idźmy na wybory i zadecydujmy o wynikach 15 października. W Polsce potrzeba stabilności prawa i nie zmieniana go w zależności od potrzeb rządu. My gwarantujemy Polskę demokratyczną, Polskę w Unii Europejskiej, Polskę, która będzie normalna – przekonywała kandydatka.

Renata Butryn, kandydatka do Sejmu w okręgu nr 23, wyraziła wsparcie dla protestujących nauczycieli.

– Chciałam zwrócić się do nauczycieli, którzy dzisiaj protestują w Warszawie. Jesteśmy z wami, podzielamy wasze opinie, obawy i oczekiwania. Startuję przede wszystkim po to, żeby w szkołach było normalnie, żeby prestiż zawodu nauczyciela wrócił.

Zdzisław Gawlik podkreśla wagę wyborów 2023.
Zdzisław Gawlik podkreślał wagę tegorocznych wyborów: – Porównujemy te wybory do tych z 1989 roku. Można powiedzieć, że historia zatacza koło. (Fot. Julia Kawa)

Października piętnastego pogonimy Kaczyńskiego

– My nie pokazujemy jedynki, nie pokazujemy, że zsyłają nam Ziobrę na pierwsze miejsce na Podkarpaciu – mówiła z kolei Krystyna Skowrońska, kandydatka do Sejmu w okręgu nr 23, komentując kandydaturę Zbigniewa Ziobry, który w wyborach jest obecnie numerem jeden na listach PiS w Rzeszowie.

– Minister Ziobro zniszczył demokrację i sądy. My mamy program dla rolników, dla pracowników i dla kobiet. Te wybory rozstrzygną, czy Polska będzie w Unii Europejskiej i jakie szanse będą miały młode pokolenia. Października piętnastego pogonimy Kaczyńskiego! – zawołała na koniec.

Zdzisław Gawlik podkreślał wagę tegorocznych wyborów: – Porównujemy te wybory do tych z 1989 roku. Można powiedzieć, że historia zatacza koło.

To już ostatni dzwonek dla kandydatów do Sejmu i Senatu. Czas na składanie list mija 6 września.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin