Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Kolekcję książąt Lubomirskich w Rzeszowie zobaczyło już ponad 2 tys. osób

Jan Lubomirski-Lanckoroński przyznał, że obrazy wybrane do wystawy “Sztuka Nowoczesnej z Kolekcji Książąt Lubomirskich”, są radosne i kolorowe: – Pokazują, co mi w duszy gra – mówił w Rzeszowie (For. Jan Budz).

Niezwykłą popularnością cieszy się wystawa „Sztuka Nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich”, która od kilku tygodni prezentowana jest w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych. Jak przekazują pracownicy BWA, prace światowych artystów zobaczyło już ponad 2 tys. osób. 

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zainteresowania Kolekcją oraz Państwa frekwencją. Przez ostatnie cztery tygodnie odwiedziło nas ponad 200 tys. Osób – informują w mediach społecznościowych pracownicy BWA. 

Z racji na to spore zainteresowanie, w domu sztuki odbędzie się cykl otwartych wykładów dotyczących sztuki nowoczesnej i sylwetek artystów prezentowanych na wystawie. Przygotowany on został we współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, 

Na razie jednak BWA nie podaje szczegółów, co do wykładów.

– Ujawnimy je niebawem – obiecują pracownicy instytucji. 

Przypomnijmy, że galeria BWA czynna jest od wtorku do niedzieli w wydłużonych godzinach: 12:00 – 20:00. Bilety są dostępne w kasie biletowej BWA w cenie 20 zł. W ramach biletu do zobaczenia dzieła spod ręki taki artysta jak Banksy, Salvador Dali czy Andy Warhol. Wystawę można oglądać do 19 maja br.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin