Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Konwoje tirów „zamieszkały” już pod Rzeszowem

tiry wzdłuż drogi. Protest 200 tirów stoi
Grupa parkujacych-pojazdow w-okolicach Trzciany (Fot. Andrzej Plęs)

W piątkowy poranek ponad 200 tirów parkowało w kilku grupach na poboczach i pasie jezdni przy drodze 94. Sznur pojazdów zaczynał się na wysokości Sędziszowa Małopolskiego i kończył tuż przed granicami Rzeszowa. To konsekwencja blokady protestacyjnej przejścia granicznego w Medyce i Korczowej.

Są już wszędzie

Do niedawna takie sceny można było widzieć przy drogach na kilka – kilkanaście kilometrów przed przejściami granicznymi. Protestujący polscy przewoźnicy i rolnicy przepuszczają na przejścia w Korczowej i Medyce 3 – 5 pojazdów na godzinę. Niewykluczone, że kolejka oczekujących nie mieści się już na parkingach i poboczach dróg na wschód od Rzeszowa. Konieczne było znalezienie dla nich miejsca w innych lokalizacjach.
Podobnie jak w innych takich miejscach, tak też między Sędziszowem a Rzeszowem zdecydowanie przeważają pojazdy na ukraińskich numerach rejestracyjnych, ale można też znaleźć polskie, mołdawskie i zachodnioeuropejskie.

W tej chwili kolejka sięga powiatu ropczycko – sędziszowskiego – potwierdził piątkowego popołudnia Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – Zorganizowaliśmy im miejsca postojowe na tych odcinkach drogi, w których jezdnia ma dwa pasy w kierunku Rzeszowa. Po to, by auta osobowe mogły w tych miejscach w miarę płynnie przejeżdżać.
Przyznaje, że sytuacja jest dynamiczna, liczba oczekujących na miejscach postojowych ciężarówek zmienia się, piątkowego ranka było ich ok. 220. W miejscach o największym natężeniu ruchu nad porządkiem czuwa „drogówka”.

Policja pomaga, tak jak może

Staramy się ruch maksymalnie upłynniać, reagujemy na wszelkie wykroczenia – tłumaczy Stebnicki.
Nikt nie wie, jak długo kierowcy tirów parkować będą na drodze po zachodniej stronie Rzeszowa i jak wielu ich będzie. Zdaniem policji wszystko zależeć będzie od tego, jak długo i z jakim nasileniem przebiegać będzie protest w Medyce i Korczowej.

MAŁY KOMENTARZ REDAKCJI: : To że protestują kierowcy – stojąc w zimie „na zimnie” – to zrozumiałe, a ludzie z TVP… jak zwykle w „ciepełku”.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin