Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Mieszkańcy Rzeszowa domagają się wycięcia trawy przy ul. Strzelniczej

Trawa przy ul. Strzelniczej. (Fot. Czytelniczka)

– W pasie drogowym przy ulicy Strzelniczej (osiedle Staroniwa) wyrosła wysoka 60 cm  trawa. Dokładnie w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych i wyjazdu z parkingu z dwóch bloków mieszkalnych w których w większości mieszkają młode rodziny z dziećmi – mówi nasza Czytelniczka z ul. Strzelniczej. – Zgłosiła sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej, ale dotąd nic nie zrobiono w tej sprawie. Czy ktoś zauważy nasz problem?

Mieszkanka ulicy Strzelniczej dodała, że rozumie, że kwietne łąki są potrzebne i wysokie trawy też, ale tam gdzie to możliwe. W tym jednak miejscu takie rośliny nie są potrzebne, bo utrudniają codzienne życie. 

Brak interwencji ze strony Urzędu Miasta Rzeszowa?

Zgadza się też, że zatrzymanie jak największej ilości wody w glebie jest konieczne i temu służy powstrzymywanie się przed koszeniem przez dłuższy czas. Ale sytuacja w jakiej postawiono mieszkańców ulicy Strzelniczej jest nie do przyjęcia. Wysoka trawa powinna być stamtąd usunięta.

Z informacji uzyskanych od pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wynika, że koszenie wykonywane jest każdorazowo w razie potrzeb, czy interwencji mieszkańców. Jednak w tej sprawie Czytelniczka ma zastrzeżenia, bo mimo kilku interwencji z jej strony do dzisiaj nie wykoszono trawy.

O wyjaśnienie zwróciliśmy się do przedstawiciela ratusza i okazuje się, jak zapewniają urzędnicy wkrótce mieszkanka ulicy Strzelniczej wkrótce doczeka się koszenia. 

(Fot. Czytelniczka)

– W kwietniu kosiliśmy trawę w centrum miasta, a pod koniec maja i czerwca zrobimy to w innych częściach miasta – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

– Wykosimy też przy ul. Strzelniczej. Nie mogliśmy kosić wcześniej z powodów hydrologicznych, czekaliśmy na przekwitnienie roślin i teraz jest czas na tego typu prace. Na ulicy Strzelniczej wykosimy  trawę za kilka dni. To nieprawda, że ulica Strzelnicza jest na końcu kolejki do koszenia, bo nie ma wyznaczonego harmonogramu na takie zadanie. 

Tak więc trzymamy rzeszowskich urzędników za słowo. Mieszkańcy ulicy Strzelniczej czekają na pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej z odpowiednim sprzętem do koszenia. Liczą na to, że wreszcie zielone zielsko zostanie usunięte, albo przynajmniej skrócone  do minimum. 

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin