Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 2 marca 2024

Mój Rzeszów marzeń to było miasto sprzed kilkunastu lat [LIST CZYTELNIKA]

Nowe bloki na żwirowni w Rzeszowie.
Nie marzyłem o zabudowaniu blokami kąpieliska Żwirownia – pisze nasz czytelnik Piotr, mieszkaniec Rzeszowa. (Fot. Wit Hadło)

„Mój Rzeszów marzeń to było miasto sprzed kilkunastu lat. Dziś Rzeszów nie jest moim miastem marzeń. Z bardzo wielu powodów. Nie marzyłem o zabudowaniu blokami kąpieliska Żwirownia. Marzyłem o tym, by teren wokół Żwirowni był pełen zieleni” – tak zaczyna pan Piotr swój list do naszej redakcji.

W odpowiedzi na nasz artykuł Rzeszów marzeń Konrada Fijołka. Wieża farna z widokiem, kawiarnia w fontannie, w którym informujemy o pomysłach samorządowca, jakie chce wprowadzić w mieście, otrzymaliśmy ciekawy list naszego Czytelnika, pana Piotra.

Przeczytałem artykuł i nie mogę się z nim zgodzić. Mój Rzeszów marzeń to było miasto sprzed kilkunastu lat. Dziś Rzeszów nie jest moim miastem marzeń. Z bardzo wielu powodów.

Nie marzyłem o biletach drogich jak Warszawie….

Nie marzyłem o zabudowaniu blokami kąpieliska Żwirownia. Marzyłem o tym, by teren wokół Żwirowni był pełen zieleni. Nie marzyłem o zabudowaniu brzegów Wisłoka wysokimi budowlami. Marzyłem o brzegach Wisłoka pełnych zieleni, z urokliwymi alejkami pośród rosnących drzew. Nie marzyłem o chaotycznym zabudowywaniu Rzeszowa, gdzie tylko się da. Marzyłem o mądrym rozwoju miasta z planem zagospodarowania przestrzennego.

Nie marzyłem o mieście pełnym aut z drogimi biletami komunikacji miejskiej, gdzie bilety są droższe niż w Warszawie. Marzyłem o mieście z rozsądnie rozplanowaną siatką połączeń autobusowych, z atrakcyjnymi cenami biletów, które zachęcałyby do skorzystania z komunikacji publicznej.

Nie marzyłem o „zabetonowanym” Rynku, Grunwaldzkiej, 3 Maja… Marzyłem o Rynku zielonym z drzewami, płynącą rzeczką jak w Liptowskim Mikulaszu w Słowacji.

Rzeszów ma być miastem dla mieszkańców!

Nie marzyłem o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy Galerii Rzeszów, gdzie zielone światło dla pieszych to kilkanaście sekund, bo auta są ważniejsze. Marzyłem o sygnalizacji świetlnej pozwalającej spokojnie pokonać całą jezdnię, bez szaleńczego biegu.

Nie marzyłem o alejkach nad Wisłokiem ogrodzonych przez developera blaszanym ogrodzeniem. Marzyłem o mieście przyjaznym dla mieszkańców… Rzeszów ma być miastem dla mieszkańców! Nie dla polityków, developerów, aut i betonu! To nie jest takie trudne, by to zrozumieć.

Piotr, Czytelnik supernowosci24.pl

_____

Śródtytuły pochodzą od redakcji.

A jakie są Wasze pomysły na Rzeszów? Piszcie: kdereniowska@supernowosci24.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin